Bakan Selçuk’tan finansal okuryazarlık eğitimi açıklaması

Bakan Selçuk’tan finansal okuryazarlık eğitimi açıklaması

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Finansal Okuryazarlık Seminerleri”nin yaygınlaştırılması için eğiticilere yönelik eğitimin 9 Nisan’da gerçekleştirileceğini söyledi.
 
Başkent Öğretmenevi’nde düzenlenecek eğitime ilişkin bilgi veren Bakan Selçuk, “20 ilde gerçekleştirilecek seminerlerde finansal okuryazarlık eğitici eğitimi alan personel görev alacak. Amacımız bu seminerleri 81 ilde yaygınlaştırmak” dedi.

Kadınlara yönelik tasarruf ve yatırım gibi ekonomik konularda farkındalık oluşturmanın önemine değinen Bakan Selçuk, kadınların ekonomik güçlenmesine yönelik destek ve teşviklere ilişkin bilgi verilmesi amacıyla düzenlenen bu seminerlerin  2018-2023 yılları Kadının Güçlenmesi Strateji Belgesi ve Eylem Planı doğrultusunda yapıldığını da kaydetti.

Bakan Selçuk,  kadınların ekonomik güçlenmesine yönelik destek ve teşviklere ilişkin bilgi verilen bölümde de İŞKUR, KOSGEB, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ve Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) temsilcileri ile işbirliği yapıldığını kaydetti.�

Bakan Selçuk,  geçen yıl 23 ilde gerçekleştirilen seminerlere toplam 7 bin 100 kişinin katıldığını açıkladı.