Bakan Varank’tan sanayi üretimi değerlendirmesi

Bakan Varank’tan sanayi üretimi değerlendirmesi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, sanayi  üretiminin martta yüzde 2,1’lik artışla aylık bazdaki pozitif seyrini sürdürmeye  devam ettiğini belirterek, “Pozitif seyre katkı sağlayan sermaye malları ve ara  malı üretimindeki artışlar, reel sektörümüzün ekonomiye olan güvenini göstermesi  açısından önemli.” ifadelerini kullandı.

Bakan Varank, Twitter hesabından, Türkiye İstatistik Kurumunun açıkladığı  mart ayı sanayi üretim endeksi verilerini değerlendirdi.

Sanayi üretiminin martta yüzde 2,1’lik artışla aylık bazdaki pozitif  seyrini sürdürmeye devam ettiğine dikkati çeken Bakan Varank, “Pozitif seyre katkı  sağlayan sermaye malları ve ara malı üretimindeki artışlar, reel sektörümüzün  ekonomiye olan güvenini göstermesi açısından önemli.” değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Varank, 2023’e kadarki seçimsiz dönemde katma değerli üretim  öncülüğünde büyümek için çalıştıklarına işaret ederek, özel endüstri bölgeleri  gibi yeni projelerle üreten ve istihdam sağlayan sanayicilerin yanında durmaya  devam edeceklerini bildirdi.