Erdoğan: Hortum felaketinden etkilenen çiftçilerin yaralarını sarıyoruz

Erdoğan: Hortum felaketinden etkilenen çiftçilerin yaralarını sarıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘bir müjdeyi daha veriyorum’ dedi ve ‘Hortum felaketinden etkilenen çiftçilerin yaralarını sarıyoruz. Cuma günü itibarıyla afetzedelerin zararlarını tazmin için 20 milyon lira daha gönderdik.’ açıklamasında bulundu.

Erdoğan, 47 günlük ayrılığın ardından tekrar Antalya’nın misafiri olduğunu dile getirerek, Antalyalılara “Unutmayın; Uzaktır yolumuz, pastır, gümandır, kolum zencir sıkmış halim yamandır. Bizim çektiğimiz ikrar imandır. Açılın kapılar dosta gidelim.” sözleriyle seslendi.

Bugün bir kez daha “dosta” geldiklerini ifade eden Erdoğan, “Vefanız, dayanışmanız, meydanlara sığmayan şu aşkınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Gençler, yazmaz olsun kara yazı yazanlar, yer bulmasın aramızı bozanlar, diyorum. Evelallah Antalya böyle coştukça, Antalya böyle gürledikçe, Antalya böyle iradesine, ülkesine, şehrine sahip çıktıkça kimse bizim aramıza giremez. Antalyalı kardeşlerim görenleri kıskandıran şu sevdayla bizi bağrına bastıkça Allah’ın izniyle kimse bizi yolumuzdan alıkoyamaz. Antalya dik durdukça, sağlam durdukça hiçbir Haçlı bozuntusu Türkiye’nin yükselişinin önüne geçemez. Şimdi sizlere soruyorum ama öyle bir cevap verin ki sesiniz ta Suriye’nin kuzeyinden duyulsun. Öyle bir haykırın ki kendini bilmez Haçlı artıklarının yürekleri titresin. Öyle bir ses verin ki 565 yıldır İstanbul’un fethini içine sindiremeyen Bizans heveslilerinin akılları başlarına gelsin. Öyle bir gürleyin ki birliğimize, dirliğimize, bağımsızlığımıza saldıran teröristlerin kabusu olsun. Öyle bir seslenin ki Pensilvanya’daki hainin, Kandil’deki katillerin dizlerinin bağı çözülsün.”

Antalyalılara “31 Mart’ta bağımsızlığına sahip çıkıyor musun, vatanına, tarihine, sahip çıkıyor musun, sandığa, demokrasiye sahip çıkıyor musun, Cumhur İttifakı’na sahip çıkıyor musun, gönül belediyeciliğine sahip çıkıyor musun?” diye soran Erdoğan, alandakilerin hep bir ağızdan verdiği “Evet” yanıtının ardından, “Bu ne güzel sevda böyle. Bu ne güzel muhabbet böyle. Rabbim hepinizden razı olsun. Rabbim, yol arkadaşlığımızı daim eylesin. Rabbim Antalya’yı, Antalya’nın yiğit, mert, vatanperver evlatlarını, halkını korusun.” dedi.

“Sevdası vatan olmayan bizi anlayamaz”

Alandakilerin “Dik dur eğilme Antalya seninle” sloganları üzerine de Erdoğan, “Biz sadece ve sadece Allah’ın huzurunda rükuda ve secdede eğiliriz, başka hiçbir yerde değil.” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sevgi sözde değil, özdedir. Sevgi dilde değil gönüldedir, kalptedir. Cananı millet olmayan, sevdası vatan olmayan bizi anlayamaz. Gönül gözü kapalı olanlar bizim şu muhabbetimizin sırrına eremez. Ankara’ya sıkışıp kalanlar bizim sadece son 5 yılda 10 kez Antalya’yı ziyaret etmemizi kavrayamaz. Çıkarlarına tapanlar, menfaatlerine kul köle olanlar, 3-5 oy için bölücülere taşeronluk yapanlar bizim mücadelemizi asla idrak edemez.” diye konuştu. 40 yıldır “aşkınan çalışan yorulmaz” diyerek ülkeye, millete hizmet etmek için gece gündüz çalıştıklarını dile getiren Erdoğan, şunları kaydetti:

“17 yıldır ‘gönülden yaparsan gönüller kazanırsın’ inancıyla vatanımıza olan minnet borcumuzu, 82 milyona olan vefa borcumuzu ödemeye çalışıyoruz. Girdiğimiz 14 seçimde bize görev veren, bize yetki veren, bize sorumluluk yükleyen vatandaşlarımızın güvenine layık olmak için ter döküyoruz. Biz muhalefet gibi laf değil eser üretiyoruz. Biz CHP’nin başındaki zat gibi iftira değil, hizmet üretiyoruz. Size olan sevgimizi projelerimizle yatırımlarımızla Antalya’ya kazandırdığımız eserlerimizle ispat ediyoruz. Muhalefetin başındaki adam, işi gücü yalan, sabah yalan akşam yalan. Ne oldu, açmış eline kağıtları ‘Man Adası, Man Adası’ davayı açtım, kazandım. 2,5 milyon şimdi yargıda. Oradan geldiği zaman ben bu 2,5 milyonu ne yapacağım, Mehmetçik Vakfı’na hibe edeceğim. Hayırlı bir yere gitsin değil mi? Çünkü anlamaz bundan Bay Kemal. Bunlarla da kalmayacağız. Biraz sonra ekranda bazı şeyler göstereceğim size. Bu adamın ne denli yalan ve müfteri olduğunu bizzat ispat etmem lazım. Çünkü CHP’ye gönül veren kardeşlerime ne olur bunu anlatın. Bak 14 günümüz kaldı. CHP’ye oyunu veriyor ama bazı gerçekleri bilemeyebilir. Onlar da bizim kardeşlerimiz, dostlarımız. Anlatalım, gerçekleri bilsinler.”

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları;

– 31 Mart’ta İzmir’in, istismar siyasetini sandığa gömüp inşallah yeni bir başlangıç yapacağına inanıyorum.

– Antalya dik durdukça hiçbir haçlı bozuntusu Türkiye’nin yükselişinin önüne geçemez. Öyle seslenin ki Bizans heveslilerinin akılları başlarına gelsin.

– Biz sadece ve sadece, Allah’ın huzurunda, rükuda ve secdede eğiliriz. Başka hiçbir yerde değil.

– 82 milyonun cumhurbaşkanıyım, bizde ayrım yok.

– Seçim döneminde neyi vaat ettiysek, Allah’ın izniyle onları sunduk.

– Yeni bir millet bahçesi yapıyoruz. Antalya’nın en büyük millet bahçesi olacak.

– Hatay Belediye Başkanı ne diyor, ‘oy yoksa hizmet de yok.’ Sen bunu nasıl söylersin? Senin görevin oradaki hizmeti yapmak. Biz efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geliyoruz. Bizim Güneydoğu’da milletvekili çıkaramadığımız yerler var. Biz oralara da hizmet götürdük, oralar da bizim vatanımız.

– Hortum felaketinden etkilenen çiftçilerin yaralarını sarıyoruz. Cuma günü itibarıyla afetzedelerin zararlarını tazmin için 20 milyon lira daha gönderdik.

– Türkiye’de Kürdistan diye bir yer yok. Ha sen orada yaşamak istiyorsan Irak’ın kuzeyinde var. defol git oraya.

– Nereye giderlerse gitsinler teröristlerin peşindeyiz. Orada da kavalayacağız.

– Dünyanın hiçbir ülkesinde siyasetin kalibresi bu kadar düşürülmedi.