Garanti Yatırım Hisse Önerileri – (02.05.2019)

Garanti Yatırım Hisse Önerileri – (02.05.2019)

HİSSE SENEDİ PİYASALARI

* Türk piyasaların tatil olduğu dönemde küresel tarafta Fed toplantısı ön planda yer aldı. Beklentiler paralelinde faizleri değiştirmeyen Fed, piyasalara artırım ya da indirim yönünde kayda değer bir sinyal vermedi. Son dönemde güvercin eğilimli Fed fiyatlaması içerisindeki piyasalar açısından ise bu eğilim bir kar satışı baskısına dönerken, Wall Street endeksleri dünü düşüşle tamamladı. Yeni günde Asya piyasaları karışık bir görünüme sahip, Çin ve Japonya’nın ise tatil nedeniyle kapalı olduğunu belirtelim.

* BİST kapanışı sonrasında tatil döneminde iShares Türkiye ETF’inin yatay eğilimdeydi. Nisan ayı geride kalırken gelişmekte olan piyasalara göre Türk hisse piyasası söz konusu ayda %6, yılın başından bu yana ise %19 daha zayıf performans sergiledi. Kısa vadeli görünümde politik gelişmeler ve yarın açıklanacak enflasyon verisi gündemde öne çıkan başlıklar. Öncesinde güne hafif pozitif açılış öngörüyoruz. İlk çeyrek bilançoları tarafında Yapı Kredi Bankası ve Coca Cola’nın finansallarının açıklanmasının beklendiğini belirtelim.(banka dışı şirket beklentilerimiz / bankacılık sektörü beklentilerimiz).

TEKNİK ANALİZ

* BİST-100 endeksinde güne hafif pozitif eğilimle başlamasını bekliyoruz. 94,500-95,000 destek bölgesi kırılmadığı takdirde endekste 96,100-96,500 dirençlerinin test edilme olasılığının gündemde olduğunu düşünmekteyiz. Belirttiğimiz destek bölgede olası bir kırılma halinde long hisse pozisyonları adına kısa vadeli hedge pozisyonlar tercih edilebilir.

* VİOP Endeks-30 (Nisan) kontratta güne sınırlı alıcılı eğilimle başlanmasını bekliyoruz. Son dönemde ön planda tuttuğumuz tepki alımları açısından sürecin devamı noktasında 122,500-122,600 bölgesinin önem taşıdığını düşünüyoruz. Bu bölgenin destek haline gelmesi halinde yükseliş 123,400-124,300 bandına taşınabilir. Destek bölgeyi ise 120,700 bölgesi olarak takip edeceğiz.

 

Raporu Görmek İçin TIKLAYIN

 

Önemli Uyarı: EkoBulten.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur. Ekobulten.com olara sizlere al-sat tavsiyesi vermemekteyiz. Dolayısıyla sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Lütfen yatırımlarınızı sadece “Size Özel” hizmet verecek olan yatırım danışmanlığı firmanızla görüşünüz.