Garanti Yatırım Hisse Önerileri – (03.05.2019)

Garanti Yatırım Hisse Önerileri – (03.05.2019)

HİSSE SENEDİ PİYASALARI

* Haftanın son işlem gününde yoğun gündem maddeleri bulunuyor. ABD’de TSİ ile 15:30’da açıklanacak istihdam verileri, şirketlerin bilanço açıklamaları sonrası piyasalarda oluşan olumlu havanın devam edebilmesi için önemli sinyaller üretebilir. Nisan tarım dışı istihdamının 190 bin kişi artacağı tahmin ediliyor. İşsizlik oranının ise %3,8’de sabit kalacağı tahmin ediliyor.

* Türkiye’de ise TÜİK, Nisan ayı enflasyon verilerini açıklayacak. Enflasyon raporu ile birlikte yurt içi gündemde öne çıkan en önemli diğer başlık derecelendirme kuruluşu Fitch’in Türkiye değerlendirmesi olacak. Fitch, Temmuz 2018’de Türkiye’nin kredi notunu BB+’dan BB’ye indirmiş görünümü ise negatif olarak belirlemişti.

* İlk çeyrek bilanço beklentileri için linkleri kullanabilirsiniz. (banka dışı şirket beklentilerimiz / bankacılık sektörü beklentilerimiz)

TEKNİK ANALİZ

* BİST-100 endeksinde güne hafif pozitif eğilimle başlamasını bekliyoruz. 94,500 destek bölgesinin kırılması sonrasında volatilitenin yükseldiği endekste 94,700-95,000 bölgesi aşılmadığı takdirde baskılı eğilimin devamını bekleyeceğiz. Bu görünüm içinde destekleri ise 93,800 ve 93,000 seviyeleri olarak öngörmekteyiz.

* VİOP Endeks-30 (Haziran) kontratta güne sınırlı pozitif eğilimle başlanmasını bekliyoruz. 120,700 destek bölgesinin kırılması sonrasında satış baskısının arttığı kontratta yeni günde direnç bölgeyi ilk aşamada 120,700-121,000 olarak öngörmekteyiz. Söz konusu direnç bölgenin aşılamaması halinde baskının yeniden ön plana çıkarak 119,000-118,500 riskinin ön plana çıkabileceğini düşünmekteyiz.

 

Raporu Görmek İçin TIKLAYIN

 

Önemli Uyarı: EkoBulten.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur. Ekobulten.com olara sizlere al-sat tavsiyesi vermemekteyiz. Dolayısıyla sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Lütfen yatırımlarınızı sadece “Size Özel” hizmet verecek olan yatırım danışmanlığı firmanızla görüşünüz.