Garanti Yatırım Hisse Önerileri – (03.07.2019)

Garanti Yatırım Hisse Önerileri – (03.07.2019)

BİST-100.. Haftaya başlarken öngördüğümüz ikincil direnç bölgeye giren endekste kısa vadeli yükseliş trendi korunsa da, aynı vadedeki indikatörlerin aşırı alım bölgeye girmiş olması nedeniyle kar satışı riskinin devam ettiğini düşünüyoruz. Bu paralelde takip ettiğimiz direnç bölge 100,500-101,000 aralığıdır. Destekler ise 99,900-99,000 ve 98,000 seviyeleridir.

VİOP Endeks-30 Ağustos vade kontratta genel pozitif eğilim korunuyor. Buna karşın kısa vadeli göstergelerde aşırı alım bölgere yaklaşılması gün içi volatilitenin yükselemesine neden olabilir. Bu paralelde takip edilebilecek dirençler 130,500-131,700. Olası düzeltmelerde gündeme gelebilecek destek bölgeleri ise ilk aşamada 129,300 ve 128,000 olarak izlemekteyiz.

Yukarıda yer alan destek ve direnç seviyeler mekanik formüllerle hesaplanmaktadır. Bu neden bazı hisselerde destek ve direnç seviyelerini hisse senedinin kademesine göre yuvarlayarak dikkate almanız gerekmektedir. Bununla birikte paylaştığımız listenin o güne dair piyasa görüşümüzü yansıtmayacağını belirtelim. Hisselere yönelik destek direnç seviyeler açılış öncesi belirlendiği için gün içi paylaşacağımız öneri ve/veya teknik analiz notlarında yer alacak seviyelerle farklılık gösterebilir. Hisseler alfabetik olarak sıralanmış, BİST-100 endeksi ve Garanti Yatırım Araştırma departmanı kapsamı baz alınmıştır.

 

Raporu Görmek İçin TIKLAYIN

 

Önemli Uyarı: EkoBulten.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur. Ekobulten.com olara sizlere al-sat tavsiyesi vermemekteyiz. Dolayısıyla sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Lütfen yatırımlarınızı sadece “Size Özel” hizmet verecek olan yatırım danışmanlığı firmanızla görüşünüz.