Garanti Yatırım Hisse Önerileri – (10.07.2019)

Garanti Yatırım Hisse Önerileri – (10.07.2019)

Günlük Teknik Analiz Bazlı Beğendiklerimiz

BİST-100.. Endekste haftaya başlarken oluşabileceğini belirttiğimiz fiyat boşluklu açılış ve dönüş formasyonu riski fiyatlamayı etkilemeye devam ediyor. Dün itibariyle kısa vadeli yükseliş trendinin de kırılması baskıyı artırdı. Gün içi göstergelerdeki aşırılaşma açılış sonrasında tepki alımlarının öne çıkabileceğine işaret ediyor. 96,000-96,500 bölgesi destek olmak üzere 97,300- 97,700 aralığına yönelik tepki alımları görülebilir. Ancak bu aşamada 98,000-98,400 aşılamadığı ortamda yükseliş denemelerinin satışla karşılaşmaya devam edeceğini düşünüyoruz.

VİOP Endeks-30 Ağustos vade kontratta 119,500 bölgesinden bu yana takip ettiğimiz olumlu dün itibariyle 128,000 seviyesinde negatife döndü. 127,500 bölgesi aşılmadıkça genel zayıf görünümün sürmesini bekleriz. Öte yandan gün içi göstergelerdeki aşırılaşma seans içerisinde tepki alımlarını gündeme getirecektir. Olası tepki alımlarında 126,300 ve 126,900 seviyelerinin direnç olarak öne çıkmasını beklerken, 126,900 bölgesi gün içi görünümde aşılamadığı takdirde yeniden zayıflığın öne çıkabileceğini düşünüyoruz.

Yukarıda yer alan destek ve direnç seviyeler mekanik formüllerle hesaplanmaktadır. Bu neden bazı hisselerde destek ve direnç seviyelerini hisse senedinin kademesine göre yuvarlayarak dikkate almanız gerekmektedir. Bununla birikte paylaştığımız listenin o güne dair piyasa görüşümüzü yansıtmayacağını belirtelim. Hisselere yönelik destek direnç seviyeler açılış öncesi belirlendiği için gün içi paylaşacağımız öneri ve/veya teknik analiz notlarında yer alacak seviyelerle farklılık gösterebilir. Hisseler alfabetik olarak sıralanmış, BİST-100 endeksi ve Garanti Yatırım Araştırma departmanı kapsamı baz alınmıştır.

 

Raporu Görmek İçin TIKLAYIN

 

Önemli Uyarı: EkoBulten.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur. Ekobulten.com olara sizlere al-sat tavsiyesi vermemekteyiz. Dolayısıyla sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Lütfen yatırımlarınızı sadece “Size Özel” hizmet verecek olan yatırım danışmanlığı firmanızla görüşünüz.