Garanti Yatırım Hisse Önerileri – (11.07.2019)

Garanti Yatırım Hisse Önerileri – (11.07.2019)

GünlükTeknik Analiz Bazlı Beğendiklerimiz

BİST-100.. Endekste dün öngördüğümüz tepki alımları beklentimizin üzerinde bir fiyatlamayla sonuçlanırken, yeni günde açılışta 99,000-99,100 bölgesine yönelik bu eğilimin devam edebileceğini düşünüyoruz. Olası pozitif açılış sonrasında 99,100 bölgesinin aşılması halinde hem hafta başında oluşan fiyat boşluğunun kapanması hem de 99,900-100,000 bölgesine yönelik gün içi trade alanı oluşabileceğini düşünmekteyiz. Söz konu teknik görünüm oluşmadığı takdirde uzun hisse pozisyonu taşıyan yatırımcılar açısından hedge amaçlı tercihler gün içi vade adına tercih edilebilir.

VİOP Endeks-30 Ağustos vade kontratta 119,500 bölgesinden bu yana takip ettiğimiz olumlu görünüm 128,000 seviyesinde negatife dönerken, dün etkili olmasını beklediğimiz tepki alımlarının beklentimizin ötesinde gerçekleşmesiyle bulunduğumuz bölgede kontratın yeniden olumluya geçip geçmeyeceğini izleyeceğiz. 128,500 bölgesinin aşılması halinde bu yönde potansiyel artabilir. Söz konusu bölge aşılamadığı takdirde ise 127,000-126,800 aralığına yönelik gün içi kar satışları beklenebilir.

Yukarıda yer alan destek ve direnç seviyeler mekanik formüllerle hesaplanmaktadır. Bu neden bazı hisselerde destek ve direnç seviyelerini hisse senedinin kademesine göre yuvarlayarak dikkate almanız gerekmektedir. Bununla birikte paylaştığımız listenin o güne dair piyasa görüşümüzü yansıtmayacağını belirtelim. Hisselere yönelik destek direnç seviyeler açılış öncesi belirlendiği için gün içi paylaşacağımız öneri ve/veya teknik analiz notlarında yer alacak seviyelerle farklılık gösterebilir. Hisseler alfabetik olarak sıralanmış, BİST-100 endeksi ve Garanti Yatırım Araştırma departmanı kapsamı baz alınmıştır.

 

Raporu Görmek İçin TIKLAYIN

 

Önemli Uyarı: EkoBulten.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur. Ekobulten.com olara sizlere al-sat tavsiyesi vermemekteyiz. Dolayısıyla sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Lütfen yatırımlarınızı sadece “Size Özel” hizmet verecek olan yatırım danışmanlığı firmanızla görüşünüz.