Garanti Yatırım Hisse Önerileri – (12.06.2019)

Garanti Yatırım Hisse Önerileri – (12.06.2019)

BİST-100..
Endekste hafta başından bu yana ön plana çıkardığımız kar satışı riski kısmen fiyatlara yansıdı. Mevcut durumda 92,000 bölgesi kısa vadeli iyimser trendin devamı konusunda önemi artan destek seviye haline geldi. Açılış sonrası endekste sınırlı tepki alımları gündeme gelebilirse de 93,500 bölgesi aşılmadıkça seans içi görünümde devam eden kar satışı riski paralelinde tepki alımlarının ivme kazanmasını beklemeyeceğiz.

VİOP Endeks-30
Haziran vade kontratta spot piyasadaki kar satışlarına paralel olarak dün zayıf eğilim ön plandaydı. Kontratta açılış sonrasında zayıf alımlar öne çıkabilirse de 117,600 bölgesi aşılmadıkça toparlanmanın yeterli olmayacağını öngörmekteyiz. Söz konusu direnç bölge altında ise kısa vadeli düzeltme sürecinde gündeme gelebilecek destekler 116,800-115,900 seviyeleridir.

 

Raporu Görmek İçin TIKLAYIN

 

Önemli Uyarı: EkoBulten.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur. Ekobulten.com olara sizlere al-sat tavsiyesi vermemekteyiz. Dolayısıyla sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Lütfen yatırımlarınızı sadece “Size Özel” hizmet verecek olan yatırım danışmanlığı firmanızla görüşünüz.