Garanti Yatırım Hisse Önerileri – (14.05.2019)

Garanti Yatırım Hisse Önerileri – (14.05.2019)

HİSSE SENEDİ PİYASALARI

* Ticaret savaşları küresel piyasaların ana gündem maddesi olmaya devam ediyor. ABD Başkanı Trump görüşmelerin üç-dört hafta içinde başarılı olup olmayacağı belli olur şeklinde bir açıklama yaptı. ABD Başkanı Trump ve Çim Devlet Başkanı Xi Jinping’in Haziran ayı sonunda gerçekleşecek G20 zirvesinde bir araya gelmeleri bekleniyor. Yeni günde küresel piyasalarda sınırlı tepki alımları ön plana çıkarkenVadeli işlemlerde MSCI Gelişmekte Olan Piyasalar endeksi %1 primli.

* Politik haber akışına paralel BİST’te dalgalı eğilimde değişiklik bulunmuyor. Dün küresel piyasalardaki eğiliminde etkisiyle artan volatilitenin ardından yeni günde destek arayışlarının ön planda olmasını bekliyoruz. MSCI endeks değişiklikleri dün açıklandı. Halkbank ve Petkim MSCI Türkiye endeksinden çıkarıldı. Bununla birlikte Halkbank ve Petkim MSCI Küçük Ölçekli Şirketler endeksine dahil edilirken, söz konusu endeksten Aksa Enerji, Anadolu Grubu Holding, Anadolu Hayat Emeklilik, Anadolu Sigorta, Kardemir A ve Türk Traktör çıkarıldı. MSCI endekslerindeki değişiklikler 28 Mayıs kapanışı ile geçerlilik kazanacak.

TEKNİK ANALİZ

* BİST-100 endeksinde güne hafif pozitif eğilimle başlanmasını bekliyoruz. Kısa vadede aşırı satım bölgede olduğunu düşündüğümüz endekste kısa vadede destek arama çabalarına karşın gün içi görünümde tepki alımları sınırlı da olsa etkisini gösterebilir. Takip edeceğimiz destek seviyeler 86,000-85,000, dirençler ise 87,000-88,000, güçlü direnç bölge ise 90,000.

* VİOP Endeks-30 (Haziran) kontratta güne hafif pozitif eğilimle başlanmasını bekliyoruz. Genel olarak zayıf görünümün henüz değişmeği kontratta, aşırı satım bölgeye girilmiş olunması gün içi sarkmalarda tepki alımlarını gündemde tutabilir. Bu paralelde izleyeceğimiz destekler 110,400-109,500, dirençler ise 111,500- 112,500 seviyeleridir.

 

Raporu Görmek İçin TIKLAYIN

 

Önemli Uyarı: EkoBulten.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur. Ekobulten.com olara sizlere al-sat tavsiyesi vermemekteyiz. Dolayısıyla sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Lütfen yatırımlarınızı sadece “Size Özel” hizmet verecek olan yatırım danışmanlığı firmanızla görüşünüz.