Garanti Yatırım Hisse Önerileri – (17.04.2019)

Garanti Yatırım Hisse Önerileri – (17.04.2019)

HİSSE SENEDİ PİYASALARI

Küresel hisse piyasaları beklentilerin üzerindeki ABD şirket karları ve Avrupa ekonomisine ilişkin iyimserlik yaratan verilerin ardından dünü yükselişle tamamladı. Yeni günde Çin’de açıklanan ve beklentilerin üzerinde gelen büyüme verisine karşın global piyasalarda görünüm karışık. Vadeli piyasada MSCI Gelişmekte Olan Piyasalar endeksi %0.4 oranında primli.

Borsa İstanbul’da dün küresel piyasalar paralelinde tepki alımları görülürken, risk primindeki gerileme toparlanmaya katkı sağladı (5 yıl vadeli CDS 21bp geriledi). Yeni günde risk primindeki gerileme ve Türk Lirası’ndaki sınırlı toparlanma paralelinde BİST’te olumlu açılış bekliyoruz. Yeni günde yurtiçi gündemde politik taraftaki gelişmeler ve Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısı izlenecekler arasında ön planda yer almakta.

TEKNİK ANALİZ

BİST-100 endeksinde güne pozitif açılış öngörüyoruz. Endekste kısa vadeli aşırı satım bölgeye yaklaşılırken, dün itibariyle tepki alımlarının öne çıktığı görülüyor. Yeni günde bu eğilimin devamı noktasında 97,500-98,100 direnç bölgesinin önem taşıdığını düşünüyoruz. Gün içi riskler noktasında ise 95,900 destek bölgesi takip edilebilir.

VİOP Endeks-30 (Nisan) kontratta dün belirttiğimiz tepki alımları kontratı kısa vadeli direnç bölge konumundaki 122,200 bölgesi üzerine taşıdı. Bu bölge üzerinde pozitif açılış beklerken ilk direnç bölgeyi 123,400 seviyesi olarak izleyeceğiz. 121,000-121,400 bölgesi ise kısa vadeli destek bölge olarak takip edilebilir.

 

Raporu Görmek İçin TIKLAYIN

 

Önemli Uyarı: EkoBulten.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur. Ekobulten.com olara sizlere al-sat tavsiyesi vermemekteyiz. Dolayısıyla sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Lütfen yatırımlarınızı sadece “Size Özel” hizmet verecek olan yatırım danışmanlığı firmanızla görüşünüz.