Garanti Yatırım Hisse Önerileri – (17.05.2019)

Garanti Yatırım Hisse Önerileri – (17.05.2019)

HİSSE SENEDİ PİYASALARI

* Haftanın son işlem gününde Asya’da genel olarak hisse endeksleri, Wall Street’teki yükselişi takip ederek genelde pozitif tarafta işlem görüyor. Bununla birlikte ticaret savaşlarına ilişkin kaygılar Çin’in günlük bazda olumsuz ayrışmasına neden oluyor. Vadeli işlemlerde MSCI Gelişmekte Olan Piyasalar endeksi %1’lik geri çekilme ile işlem görmekte.

* Lokal tarafta ise yoğun haber akışı Borsa İstanbul’da dalgalı eğilimi gündemde tutmakta. Türk Lirası’ndaki değer kaybı paralelinde BİST-100 endeksinde zayıf açılış öngörüyoruz.

TEKNİK ANALİZ

* BIST-100 endeksinde güne zayıf açılış bekliyoruz. Zayıf açılış sonrasında ilk aşamada 86,400-85,900 destek, 88,000-89,000 direnç bölgelerinin ön planda kalmasını öngörmekteyiz. Haftalık bazda aşırı satım bölgeye yaklaşan endekste kısa vadeli desteklerde sınırlı tepki alımları bu aşamada etkili olabilir.

* VİOP Endeks-30 (Haziran) kontratta güne hafif satıcılı eğilimle başlanmasını bekliyoruz. Açılış sonrası destek seviyeleri 110,800 ve 110,000 olarak öngörmekteyiz. Bu bölgelerde sınırlı tepki alımları gündeme gelebilirse de, toparlanmanın ivme kazanması açısından 112,500 bölgesinin aşılması gerektiğini düşünüyoruz.

 

Raporu Görmek İçin TIKLAYIN

 

Önemli Uyarı: EkoBulten.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur. Ekobulten.com olara sizlere al-sat tavsiyesi vermemekteyiz. Dolayısıyla sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Lütfen yatırımlarınızı sadece “Size Özel” hizmet verecek olan yatırım danışmanlığı firmanızla görüşünüz.