Garanti Yatırım Hisse Önerileri – (17.07.2019)

Garanti Yatırım Hisse Önerileri – (17.07.2019)

GünlükTeknik Analiz Bazlı Beğendiklerimiz

BİST-100.. Endekste dün itibariyle açılış sonrasında öngördüğümüz tepki alımları beklentimizin üzerinde bir performans sergiledi. Bu aşamada endekste genel olarak 96,400-100,500 bandında bir sıkışmanın ön plana çıkmakta olduğunu görüyoruz. Yeni günde 98,800-99,000 ara direnç bölgenin aşılması halinde söz konusu görünüm genel eğilim içinde kısa vadeli dirençlere yönelik tepki alımlarının devamını destekleyebilir. Aynı vade adına günlük bazda destek bölgeyi ise 97,400 olarak öngörmekteyiz, bu bölge altında seans içi vade açısından kırılganlığı artıracaktır.

VİOP Endeks-30 Ağustos vade kontratta net bir trend henüz oluşmazken, günlük bazda 127,600-128,100 direnç bölgelerinin aşılması tepki yükselişini teknik anlamda destekleyecektir. 126,000 ve 125,500 seviyeleri ise aynı vadede destekler olarak takip edilebilir.

Yukarıda yer alan destek ve direnç seviyeler mekanik formüllerle hesaplanmaktadır. Bu neden bazı hisselerde destek ve direnç seviyelerini hisse senedinin kademesine göre yuvarlayarak dikkate almanız gerekmektedir. Bununla birikte paylaştığımız listenin o güne dair piyasa görüşümüzü yansıtmayacağını belirtelim. Hisselere yönelik destek direnç seviyeler açılış öncesi belirlendiği için gün içi paylaşacağımız öneri ve/veya teknik analiz notlarında yer alacak seviyelerle farklılık gösterebilir. Hisseler alfabetik olarak sıralanmış, BİST-100 endeksi ve Garanti Yatırım Araştırma departmanı kapsamı baz alınmıştır.

 

Raporu Görmek İçin TIKLAYIN

 

Önemli Uyarı: EkoBulten.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur. Ekobulten.com olara sizlere al-sat tavsiyesi vermemekteyiz. Dolayısıyla sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Lütfen yatırımlarınızı sadece “Size Özel” hizmet verecek olan yatırım danışmanlığı firmanızla görüşünüz.