Garanti Yatırım Hisse Önerileri – (19.04.2019)

Garanti Yatırım Hisse Önerileri – (19.04.2019)

HİSSE SENEDİ PİYASALARI

* Haftanın son işlem gününde piyasalarda tatil etkisi öne çıkıyor. Japonya, Çin ve Güney Kore’de piyasalar pozitif tarafta işlem görürken, Paskalya tatili nedeniyle ABD, İngiltere, Almanya gibi önde gelen hisse piyasalarının kapalı olduğunu hatırlatalım.

* Borsa İstanbul’da da yurtdışı piyasalardaki tatil etkisiyle hacmin düşük kalacağını düşünüyoruz. BİST-100 endeksinde ise yatay eğilimle açılış beklerken, TL tarafındaki sınırlı oranda artan zayıflık paralelinde endekste volatil görünüm gündemde kalabilir.

TEKNİK ANALİZ

* BİST-100 endeksinde güne yatay açılış öngörüyoruz. Dün gündeme gelen satış baskısını takiben açılış sonrası işlemlerde 97,200 direnç bölgesinin önem taşıdığını düşünüyoruz. Söz konusu direnç bölge aşılmadıkça destek arayışları gün içinde 96,400 ve 95,800 seviyelerine yönelik etkili olabilir.

* VİOP Endeks-30 (Nisan) kontratta kısa vadeli riskler yeniden yükseliyor. Gün içi görünümde 123,200 bölgesi aşılmadıkça desek arayışlarına bağlı olarak baskı gündemde kalabilir. Bu açıdan ilk aşamada 121,700 destek bölgesinin önem taşıdığını düşünüyoruz. Bu bölgedeki olası bir kırılma gün içinde gevşemenin 121,000-121,200 aralığına yönelik devamına neden olabilir.

 

Raporu Görmek İçin TIKLAYIN

 

Önemli Uyarı: EkoBulten.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur. Ekobulten.com olara sizlere al-sat tavsiyesi vermemekteyiz. Dolayısıyla sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Lütfen yatırımlarınızı sadece “Size Özel” hizmet verecek olan yatırım danışmanlığı firmanızla görüşünüz.