Garanti Yatırım Hisse Önerileri – (21.05.2019)

Garanti Yatırım Hisse Önerileri – (21.05.2019)

HİSSE SENEDİ PİYASALARI

* Yeni günde küresel hisse piyasalarında kısmen olumlu eğilim öne çıkıyor. Haftaya başlarken ABD ve Çin arasında gündeme gelen ve ticaret savaşları konusunda tansiyonu yükselten gelişmelerin ardından Huawei’ye yönelik uygulanan ticaret kısıtlamalarının geçici olarak gevşetildiğine yönelik haberler olumlu eğilimi destekledi. Vadeli işlemlerde MSCI Gelişmekte Olan Piyasalar endeksi %0.8 oranında primli.

* Yurtiçi gündemde ise medyada yer alan gerçek kişilerin 100,000USD üzeri döviz alımlarında bugünden itibaren bankalar tarafından bir iş günü valör uygulanacağı haberi öne çıkıyor. Söz konusu haber bankacılık sektör hisseleri üzerinde sınırlı bir baskıya neden olabilir. BİST-100 endeksinde zayıf seyreden TL’nin de etkisiyle hafif negatif açılış öngörmekle birlikte teknik görünümde haftalık bazda aşırı satım bölgeye yaklaşılması paralelinde kısa vadeli destek bölge üzerinde tepki alımlarının gündeme gelebileceğini düşünüyoruz.

TEKNİK ANALİZ

* BİST-100 endeksinde güne hafif satıcılı eğilimle başlanmasını bekliyoruz. Açılış sonrası gün içi destek bölge 86,400 bölgesi altına gelinmesi aynı vade açısından volatiliteyi yükseltebilirse de, haftalık teknik görünümde aşırı satım bölgeye yaklaşılması paralelinde tepki alımlarının kısa vadeli destek bölgede (86,000-85,000) gündeme gelebileceğini düşünüyoruz. Aynı vade adına direnç seviyeleri ise 87,100 ve 88,000 olarak öngörmekteyiz.

* VİOP Endeks-30 (Haziran) kontratta güne hafif satıcılı eğilimle başlanmasını bekliyoruz. Son dönemde sıkışmanın arttığı VİOP Endeks30 kontratta 112,000 bölgesi aşılamadığı takdirde sıkışmanın gün içi görünümde aşağı yönlü kırılma riski artabilir. Bu açıdan 110,400 destek bölgesini takip edeceğiz. Bu bölgedeki bir kırılma 109,900-109,500 destek bölgesini gündeme getirebilirse de söz konusu destek bölgede tepki alımlarının bir kez daha öne çıkması beklenebilir.

 

Raporu Görmek İçin TIKLAYIN

 

Önemli Uyarı: EkoBulten.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur. Ekobulten.com olara sizlere al-sat tavsiyesi vermemekteyiz. Dolayısıyla sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Lütfen yatırımlarınızı sadece “Size Özel” hizmet verecek olan yatırım danışmanlığı firmanızla görüşünüz.