Garanti Yatırım Hisse Önerileri – (22.04.2019)

Garanti Yatırım Hisse Önerileri – (22.04.2019)

HİSSE SENEDİ PİYASALARI

* Küresel hisse piyasaları yeni haftaya zayıf bir başlangıç gerçekleştiriyor. Asya hisse endeksleri ve vadeli Wall Street endeksleri negatif tarafta işlem görürken, petrol fiyatlarında yükseliş dikkat çekiyor. Medyada yer alan haberlere göre ABD Dışişleri Bakanı Pompeo’nun İran’dan petrol ithal eden ülkelere tanınan yaptırım muafiyetine son verildiğini bugün açıklaması bekleniyor. Vadeli piyasada MSCI Gelişmekte Olan Piyasalar endeksi %0.7 değer kaybıyla işlem görüyor.

* Küresel eğilim ve sınırlı oranda değer kaybetmiş TL etkisiyle BİST’te haftaya zayıf açılış öngörüyoruz. Küresel taraftaki gelişmeler ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerine ilişkin haber akışı izlenecekler arasında ön planda yer alacak. Öte yandan bugün Avrupa’da Almanya ve İngiltere’nin yarın ise 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı paralelinde yurtiçi piyasaların kapalı olacağını hatırlatalım.

TEKNİK ANALİZ * BİST-100 endeksinde güne hafif satıcılı açılış öngörüyoruz. Endekste geçtiğimiz hafta başlayan baskılı eğilim henüz gündemden düşmedi. 97,100 bölgesi aşılmadığı takdirde destek arayışlarının ön planda kalması beklenebilir. Takip edeceğimiz destekler ilk aşamada 96,500 ve 96,000 seviyeleri olacaktır.

* VİOP Endeks-30 (Nisan) kontratta kısa vadeli riskler gün içi baskıya neden oluyor. 122,300 bölgesi aşılamadığı takdirde söz konusu eğilim etkisi gün içerisinde sürebilir. 121,000 ve 120,500 kısa vadeli destekler olarak izlenebilir.

 

Raporu Görmek İçin TIKLAYIN

 

Önemli Uyarı: EkoBulten.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur. Ekobulten.com olara sizlere al-sat tavsiyesi vermemekteyiz. Dolayısıyla sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Lütfen yatırımlarınızı sadece “Size Özel” hizmet verecek olan yatırım danışmanlığı firmanızla görüşünüz.