Garanti Yatırım Hisse Önerileri – (23.05.2019)

Garanti Yatırım Hisse Önerileri – (23.05.2019)

HİSSE SENEDİ PİYASALARI

* Küresel piyasalarda ticaret savaşları gölgesi altında baskılı görünüm yeni günde de devam ediyor. Global büyümeye ilişkin endişeleri artıran gelişmeler genel olarak hisse piyasalarının negative tarafta hareket etmesine neden olmakta. Vadeli işlemlerde MSCI Gelişmekte Olan Piyasalar endeksi %0.7’lik kayıpla işlem görüyor.

* Lokal gündemde ise Türkiye-ABD ilişkilerine yönelik haberler ön planda kalmaya devam ediyor. Artan belirsizlik 5 yıl vadeli Türkiye CDS’inin 506bp seviyesine yükselmesine neden oldu. Bu aynı zamanda Eylül 2018’den bu yana en yüksek seviyeye ulaşıldığını işaret etmekte. Gerek TL tarafında devam eden zayıflık gerekse de küresel tarafta öne çıkan baskılı görünüm paralelinde BİST’te güne negatif başlangıç öngörüyoruz.

TEKNİK ANALİZ

* BİST-100 endeksinde güne zayıf eğilimle başlanmasını bekliyoruz. Uzun vadeli destek bölge olarak takip ettiğimiz 83,000 bölgesi bu aşamada takip edeceğimiz ilk destek bölge olacaktır. Söz konusu seviye üzerinde tepki alımları gelişebilirse de 84,200-84,500 bölgesi aşılmadığı takdirde tepki alımlarının ivme kazanmasını beklemeyeceğiz.

* VİOP Endeks-30 (Haziran) kontratta güne düşüşle başlanmasını bekliyoruz. Kontratta zayıf açılışla birlikte 106,400-106,000 destek aralığının ilk aşamada gündeme gelebileceğini öngörmekteyiz. Bu bölge üzerinde zayıf tepki alımları gündeme gelebilirse de bu aşamada 108,500-109,000 bölgesi aşılmadıkça genel zayıf görünümde değişiklik olmayacaktır.

 

Raporu Görmek İçin TIKLAYIN

 

Önemli Uyarı: EkoBulten.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur. Ekobulten.com olara sizlere al-sat tavsiyesi vermemekteyiz. Dolayısıyla sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Lütfen yatırımlarınızı sadece “Size Özel” hizmet verecek olan yatırım danışmanlığı firmanızla görüşünüz.