Garanti Yatırım Hisse Önerileri – (24.04.2019)

Garanti Yatırım Hisse Önerileri – (24.04.2019)

HİSSE SENEDİ PİYASALARI

* Güçlü ilk çeyrek karları S&P500 ve Nasdaq endekslerinde zirve seviyelerin yenilenmesini sağladı. Wall Street endekslerindeki iyimserliğe karşın Asya piyasalarında ise görünüm hafif negatif. Vadeli piyasada MSCI Gelişmekte Olan Piyasalar endeksi %0.5 oranında geri çekilmeyle işlem görüyor.

* İstanbul seçimlerine ilişkin haber akışı ve ilk çeyrek finansalları BİST tarafında izlenecekler arasında öncelikli konumda olacaktır (banka dışı şirket beklentilerimiz / bankacılık sektörü beklentilerimiz).

TEKNİK ANALİZ

* BİST-100 endeksinde güne hafif satıcılı açılış öngörüyoruz. 96,700-96,750 aralığının aşılamadığı görünümde gün içi görünümde baskının 95,500 ve 94,800 seviyelerine yönelik riskleri gündemde tutması beklenebilir.

* VİOP Endeks-30 (Nisan) kontratta güne hafif satıcılı eğilimle başlanmasını bekliyoruz. 120,300-120,000 aralığını ilk aşamada destek bölge olarak izleyeceğiz. Bu bölge üzerinde gelişebilecek tepki alımlarında ise 121,400 bölgesini direnç olarak öngörmekteyiz. Gün içi toparlanma denemelerinin ivme kazanması adına söz konusu bölgenin aşılması gerektiğini düşünüyoruz. Böyle bir görünümde ikincil direnç bölge olarak 122,000 bölgesine yönelik trade fırsatı oluşabilir.

 

Raporu Görmek İçin TIKLAYIN

 

Önemli Uyarı: EkoBulten.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur. Ekobulten.com olara sizlere al-sat tavsiyesi vermemekteyiz. Dolayısıyla sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Lütfen yatırımlarınızı sadece “Size Özel” hizmet verecek olan yatırım danışmanlığı firmanızla görüşünüz.