Garanti Yatırım Hisse Önerileri – (24.05.2019)

Garanti Yatırım Hisse Önerileri – (24.05.2019)

HİSSE SENEDİ PİYASALARI

* Küresel ticaret savaşları ve Avrupa Parlamentosu seçimleri haftanın son işlem günün küresel taraftaki gündem başlıkları konumunda. Özellikle ABD-Çin arasındaki ilişkilerde tansiyonu düşüren yeni bir gelişme olmamasına karşın sabah saatlerinde hisse piyasalarında sınırlı tepki alımları ön planda. Vadeli işlemlerde MSCI Gelişmekte Olan Piyasalar endeksi %0.4 oranında primli. Pazartesi günü ABD piyasalarının tatil nedeniyle kapalı olacağını belirtelim.

* Borsa İstanbul tarafında dün uzun vadeli destek bölge üzerinde gelen tepki alımları günlük bazda MSCI Türkiye endeksinin, MSCI Gelişmekte Olan Piyasalar endeksine göre %2.6 oranında olumlu ayrışmasını sağladı. Bununla birlikte yıl başından bu yana bakıldığında MSCI Türkiye endeksi MSCI Gelişmekte Olan Piyasalar endeksine göre %22 oranında daha zayıf performansa sahip.

TEKNİK ANALİZ

* BİST-100 endeksinde güne yatay eğilimle başlanmasını bekliyoruz. 84,600-85,400-86,000 olarak takip ettiğimiz tepki yükselişi sürecinde açılış sonrasında 84,600-85,000 bölgesi aşılamadığı takdirde sınırlı kar satışları gündeme gelebilir. 84,000 ve 83,000 seviyelerini ise gün içi destek bölgeler olarak izlemekteyiz.

* VİOP Endeks-30 (Haziran) kontratta güne yatay eğilimle başlanmasını bekliyoruz. Kontratta 108,000 bölgesi aşılamadığı takdirde gün içi görünümde dün etkili olan tepki alımları sonrasında düzeltmeler gündeme gelebilir. 106,800-106,000 seviyeleri bu açıdan destek olarak izlenebilir.

 

Raporu Görmek İçin TIKLAYIN

 

Önemli Uyarı: EkoBulten.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur. Ekobulten.com olara sizlere al-sat tavsiyesi vermemekteyiz. Dolayısıyla sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Lütfen yatırımlarınızı sadece “Size Özel” hizmet verecek olan yatırım danışmanlığı firmanızla görüşünüz.