Garanti Yatırım Hisse Önerileri – (25.04.2019)

Garanti Yatırım Hisse Önerileri – (25.04.2019)

HİSSE SENEDİ PİYASALARI

Wall Street endekslerinin rekor seviyelerden kar satışlarıyla gerilemesi sonrasında yeni günde küresel görünümde hisse endeksleri genel olarak yatay eğilime sahip. Vadeli piyasada MSCI Gelişmekte Olan Piyasalar endeksi %0.2 oranında primle işlem görüyor.

Günün ajandasında yurtdışı tarafta şirket bilançoları yarın açıklanacak ABD büyüme verisi öncesinde izlenecekler arasında öne çıkıyor. Yurtiçi gündemde ise politik gelişmeler ön planda kalmayı sürdürürken TCMB faiz kararı günün izlenecek bir diğer konu başlığı konumunda. Politik belirsizliğin gündemde kaldığı ortamda net bir yön oluşumunun geciktiği Borsa İstanbul’da bugün Tekfen İnşaat ve TAV Havalimanları’nın açıklayacağı ilk çeyrek finansalları paralelinde hisse bazlı hareketlilikte artış olacaktır (banka dışı şirket beklentilerimiz / bankacılık sektörü beklentilerimiz).

TEKNİK ANALİZ

BİST-100 endeksinde güne yatay eğilimle açılış öngörüyoruz. Endekste ilk aşamada 95,800-96,750 aralığının ön planda kalmasını beklerken, 95,800 destek bölgesinin korunması şartıyla 96,737 seviyesinde oluşmuş fiyat boşluğunun kapanmasına yönelik fiyatlama gündemde kalabilir. Belirttiğimiz destek bölgedeki olası bir kırılma ise gün içi vade adına risk faktörü olarak not edilebilir.

VİOP Endeks-30 (Nisan) kontratta güne yatay eğilimle başlanmasını bekliyoruz. 119,900-120,000 bölgesi destek olmak üzere ilk aşamada sınırlı tepki yükselişleri ön plana çıkabilir. 121,100-121,500 seviyeleri bu eğilim içinde takip edeceğimiz günlük bazda direnç seviyeler olacaktır.

 

Raporu Görmek İçin TIKLAYIN

 

Önemli Uyarı: EkoBulten.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur. Ekobulten.com olara sizlere al-sat tavsiyesi vermemekteyiz. Dolayısıyla sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Lütfen yatırımlarınızı sadece “Size Özel” hizmet verecek olan yatırım danışmanlığı firmanızla görüşünüz.