Garanti Yatırım Hisse Önerileri – (26.04.2019)

Garanti Yatırım Hisse Önerileri – (26.04.2019)

HİSSE SENEDİ PİYASALARI

* Güney Kore’de açıklanan beklentilerin altındaki ekonomik veri ve 3M’in şirket beklentilerini aşağı yönlü revizyonu sonrasında hisse piyasalarında dün volatilite yükseldi. Küresel büyümeye ilişkin kaygıların arttığı görünümde haftanın son işlem gününde ABD’de açıklanacak büyüme verisi yakından takip edilecektir.

* Dün Para Politikası Kurulu toplantısı sonrasında yapılan açıklamada öne çıkan güvercin ton TL cinsi varlıklarda volatiliteye neden oldu. Yeni günde BİST’te yatay eğilimle açılış bekliyoruz. Bununla birlikte TL tarafında zayıflık sürdükçe BİST’te de bu paralleled baskılı eğilim devam edebilir. Dün Tekfen İnşaat ve TAV Havalimanları’nın ardından bugün Akbank, Türk Traktör ve Ereğli Demir Çelik’in ilk çeyrek finansallarının açıklanmasının beklendiğini belirtelim.(banka dışı şirket beklentilerimiz / bankacılık sektörü beklentilerimiz).

TEKNİK ANALİZ

* BİST-100 endeksinde güne yatay eğilimle açılış öngörüyoruz. Endekste 95,000-95,500 bölgesi aşılmadığı takdirde baskılı eğilimin devamını öngörüyoruz. Bu eğilim içinde günlük bazda öngördüğümüz destekler ise 93,800 ve 93,000 seviyeleridir.

* VİOP Endeks-30 (Nisan) kontratta güne yatay eğilimle başlanmasını bekliyoruz. Kısa vadede aşırı satım bölgeye yaklaşan kontratta 119,000 bölgesi aşılamadığı takdirde destek arayışlarının 117,000-116,000 aralığında devam etmesini beklemekteyiz.

 

Raporu Görmek İçin TIKLAYIN

 

Önemli Uyarı: EkoBulten.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur. Ekobulten.com olara sizlere al-sat tavsiyesi vermemekteyiz. Dolayısıyla sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Lütfen yatırımlarınızı sadece “Size Özel” hizmet verecek olan yatırım danışmanlığı firmanızla görüşünüz.