Garanti Yatırım Hisse Önerileri – (27.05.2019)

Garanti Yatırım Hisse Önerileri – (27.05.2019)

HİSSE SENEDİ PİYASALARI

* Bu hafta, her iki tarafın karşılıklı açıklamalarıyla değişiklik gösteren ticari gerilimler, piyasa hassasiyetini etkisi altına almaya devam edecek.Yatırımcılar haftasonu gerçekleşen AB seçim sonuçlarını, İngiltere’deki siyasi liderlik yarışını, ve haftanın ilk günü kapalı olacak ABD’nin perakende kazanç sonuçları ile büyüme rakamlarını da yakından izleyecek. BIST’de geçen haftanın ikinci yarısında özellikle bankacılık sektörü önderliğinde gerçekleşen tepki alışlarının, 87.100’deki direnci aşabilmesi için devam etmesi gerekiyor.

* BIST’de geçen haftanın ikinci yarısında özellikle bankacılık sektörü önderliğinde gerçekleşen tepki alışlarının, 87.100’deki direnci aşabilmesi için devam etmesi gerekiyor.

TEKNİK ANALİZ

* BİST-100 endeksinde güne yatay eğilimle başlanmasını bekliyoruz. Açılış sonrasında 86,500-87,100 bölgesi aşılamadığı takdirde sınırlı kar satışları gündeme gelebilir. 85,200 ve 84,600 seviyelerini ise gün içi destek bölgeler olarak izlemekteyiz.

* VİOP Endeks-30 (Haziran) kontratta güne yatay eğilimle başlanmasını bekliyoruz. Kontratta 109,800 bölgesi aşılamadığı takdirde gün içi görünümde geçen hafta etkili olan tepki alımları sonrasında düzeltmeler gündeme gelebilir. 107,800-108,200 seviyeleri bu açıdan destek olarak izlenebilir.

 

Raporu Görmek İçin TIKLAYIN

 

Önemli Uyarı: EkoBulten.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur. Ekobulten.com olara sizlere al-sat tavsiyesi vermemekteyiz. Dolayısıyla sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Lütfen yatırımlarınızı sadece “Size Özel” hizmet verecek olan yatırım danışmanlığı firmanızla görüşünüz.