Garanti Yatırım Hisse Önerileri – (28.05.2019)

Garanti Yatırım Hisse Önerileri – (28.05.2019)

HİSSE SENEDİ PİYASALARI

 Bugün,gerek Avrupa Parlementosu seçimleri gerekse dün ABD’deki resmi tatil sonrasında global piyasalarda gündem yine ABD-Çin ticaret görüşmeleri olacak. Yurt içi tarafta,TCMB’nin hamlesi sonrası,SPK, emeklilik fonlarında para piyasası fonlarının %25’inin DİBS’e yönlendirileceği kararını aldı. BIST’de geçen haftanın ikinci yarısında özellikle bankacılık sektörü önderliğinde gerçekleşen tepki alışlarının, 87.100’deki direnci aşabilmesi için devam etmesi gerekiyor.

 Madencilik sektörü özelinde satışlarda artış görülse de bankacılık endeksi hisseleri 3,94 F/K ort. ile işlem görmeye devam ediyor.

TEKNİK ANALİZ

 BİST-100 endeksinde güne yatay eğilimle başlanmasını bekliyoruz. Açılış sonrasında 86,100-87,000 bölgesi aşılamadığı takdirde sınırlı kar satışları gündeme gelebilir. 84,900 ve 84,200 seviyelerini ise gün içi destek bölgeler olarak izlemekteyiz.

 VİOP Endeks-30 (Haziran) kontratta güne yatay eğilimle başlanmasını bekliyoruz. Kontratta 109,800 bölgesi aşılamadığı takdirde gün içi görünümde geçen hafta etkili olan tepki alımları sonrasında düzeltmeler gündeme gelebilir. 107,100-107,900 seviyeleri bu açıdan destek olarak izlenebilir.

 

Raporu Görmek İçin TIKLAYIN

 

Önemli Uyarı: EkoBulten.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur. Ekobulten.com olara sizlere al-sat tavsiyesi vermemekteyiz. Dolayısıyla sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Lütfen yatırımlarınızı sadece “Size Özel” hizmet verecek olan yatırım danışmanlığı firmanızla görüşünüz.