Garanti Yatırım Hisse Önerileri – (29.04.2019)

Garanti Yatırım Hisse Önerileri – (29.04.2019)

HİSSE SENEDİ PİYASALARI

* Küresel piyasalar yeni haftaya başlarken karşılık bir görünüme sahip. Büyümeye ilişkin kaygıların bir kez daha öne çıkmaya başladığı ortamda ABD’de açıklanan büyüme verilerinin beklentileri aşması Wall Street endekslerini desteklerken, Asya borsalarında görece karışık bir görünüm ön planda. Vadeli piyasada MSCI Gelişmekte Olan Piyasalar endeksi %0.4 oranında primli işlem görüyor. Haftalık bazda küresel ajandada ticaret görüşmeleri ve 1 Mayıs tarihinde gerçekleşecek Fed toplantısı izlenecekler arasında öncelikli konumda.

* Yurtiçi gündemde ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerine ilişkin gelişmeler, 30 Nisan tarihli TCMB enflasyon raporu ile 3 Mayıs tarihinde açıklanacak Nisan ayı enflasyon verisi ve Fitch kredi notu gözden geçirmesi izlenecekler arasında yer alıyor İlk çeyrek finansalları tarafında ise Garanti Bankası, Arçelik, Tofaş Oto ve Ford Otosan’ın bilançolarını açıklanmasının beklendiğini belirtelim (banka dışı şirket beklentilerimiz / bankacılık sektörü beklentilerimiz).

TEKNİK ANALİZ

* BİST-100 endeksinde güne yatay eğilimle açılış öngörüyoruz. Endekste Cuma günü oluşan toparlanma çabasının destek bulması adına 95,200 direnç bölgesinin aşılması gerektiğini düşünüyoruz (ikincil direnç bölge 96,300). Aksi halde kısa vadeli destek arayışları 93,800-93,000 destek bölgesine yönelik sürebilir.

* VİOP Endeks-30 (Nisan) kontratta güne yatay eğilimle başlanmasını bekliyoruz. Son dönemde etkili olan tepki alımlarının devamı noktasında 119,000 seviyesinin aşılması gerektiğini düşünüyoruz. Bununla birlikte aşırı satım bölgede bulunulması nedeniyle geri çekilme yaşanması halinde gün içi görünümde bu tip eğilimlerin kısa vadede trade amaçlı alış fırsatı oluşturabileceğini düşünüyoruz.

 

Raporu Görmek İçin TIKLAYIN

 

Önemli Uyarı: EkoBulten.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur. Ekobulten.com olara sizlere al-sat tavsiyesi vermemekteyiz. Dolayısıyla sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Lütfen yatırımlarınızı sadece “Size Özel” hizmet verecek olan yatırım danışmanlığı firmanızla görüşünüz.