Garanti Yatırım Hisse Önerileri – (30.05.2019)

Garanti Yatırım Hisse Önerileri – (30.05.2019)

HİSSE SENEDİ PİYASALARI

* Ticaret savaşlarının küresel büyümeye yönelik yarattığı kaygı dün piyasalarda baskıya neden olurken, hisse endeksleri ve petrol fiyatlamasında bu paralelde zayıf eğilim ön plandaydı. Yeni günde bu görünümde kayda değer bir değişim olmasa da, oluşan son zayıflığı takiben sınırlı tepki alımları görülüyor. Vadeli endekste MSCI Gelişmekte Olan Piyasalar endeksinde ise yataya yakın bir eğilim fiyatlanmakta.

* Borsa İstanbul’da tepki alımları dün de ön plandaydı. Günlük bazda sanayi sektörü hisseleri bankacılık sektörü hisselerine görece olumlu ayrışırken, MSCI Türkiye endeksi MSCI Gelişmekte Olan Piyasalar endeksine göre %1.1 oranında daha iyi performans sergiledi. TL cinsi varlıklar açısından Türkiye-ABD ilişkilerine yönelik haber akışı önemini koruyor. Son olarak dün gerçekleşen telefon görüşmesi sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Trump arasında önümüzdeki ay gerçekleşecek G20 zirvesinde görüşme konusunda anlaşıldığı açıklaması gelmiş durumda. Ramazan tatilinden dolayı bugün gerçekleşecek işlemlerin takasının 7 Haziran 2019 Cuma tarihinde olacağını belirtelim.

TEKNİK ANALİZ

* BIST’de güne pozitif başlangıç öngörmekteyiz. BİST-100 endeksi adına kısa vadede tepki yükselişi öngörümüzü korurken, olası pozitif açılışı takiben ilk aşamada 86,700 destek, 88,000 direnç seviyeleri izlenebilir. 87,800-88,000 bölgesinin aşılması halinde ise kısa vadede tepki yükselişinin hedef direnç bölgesi olarak öngördüğümüz 90,000-92,000 aralığına yönelik fiyatlama destek bulabilir. Bu yöndeki fiyatlama açısından riske neden olabilecek teknik fiyatlama ise 86,700 destek bölgesinde gün içi kırılma olacaktır.

* VİOP Endeks-30 (Haziran) kontratta güne pozitif eğilimle başlanmasını bekliyoruz. Kontratta toparlanma eğilimi devam ederken, olumlu açılış sonrasında 111,100 ve 111,800 dirençlerinin gündeme gelebilir. Birincil destek bölgeyi ise 109,500 olarak öngörmekteyiz.

 

Raporu Görmek İçin TIKLAYIN

 

Önemli Uyarı: EkoBulten.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur. Ekobulten.com olara sizlere al-sat tavsiyesi vermemekteyiz. Dolayısıyla sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Lütfen yatırımlarınızı sadece “Size Özel” hizmet verecek olan yatırım danışmanlığı firmanızla görüşünüz.