İş Yatırım Hisse Tavsiyeleri – (03.07.2019)

İş Yatırım Hisse Tavsiyeleri – (03.07.2019)

Ülker Bisküvi

Kapanış (TL) : 20.4 – Hedef Fiyat (TL) : 24.6 – Piyasa Deg.(TL) : 6977 – 3A Ort. İşl.Hac.(mn$) : 2.11 ↓ ULKER TI Equity- Öneri :AL Get.Pot.%: 20.59

Ülker’in G. New Inc’e sermaye koyması (negatif)
Ülker, %12,2 oranında ortağı olduğu G.New Inc’de (Godiva’nın Amerika kolu) sermaye artışı yapılmasına ilişkin Yıldız Holding A.Ş ile görüşmelerin başlatılmasına karar verdiğini duyurdu. G.New Inc’in %87,8 payı Yıldız Holding’e ait. Ek olarak Ülker, G. New Inc’in yeni iş modelinde yapılacak olan yatırımlarda kullanılmak üzere 60 milyon dolar bedele kadar sermaye avansı gönderilmesine karar verdiğini açıkladı. Haberi, Ülker’den nakit çıkışı yaratacak neden olması nedeni ile negatif olarak yorumluyoruz.

 

Raporu Görmek İçin TIKLAYIN

 

Önemli Uyarı: EkoBulten.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur. Ekobulten.com olara sizlere al-sat tavsiyesi vermemekteyiz. Dolayısıyla sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Lütfen yatırımlarınızı sadece “Size Özel” hizmet verecek olan yatırım danışmanlığı firmanızla görüşünüz.