İş Yatırım Hisse Tavsiyeleri – (09.07.2019)

İş Yatırım Hisse Tavsiyeleri – (09.07.2019)

Kordsa Teknik Tekstil

Kapanış (TL) : 11.84 – Hedef Fiyat (TL) : 16.91 – Piyasa Deg.(TL) : 2303 – 3A Ort. İşl.Hac.(mn$) : 1.39 ↑ KORDS TI Equity- Öneri :AL Get.Pot.%: 42.82

Axiom Materials’ın satın alım süreci ile alakalı gerekli yasal onaylar alındı
Kordsa, “Axiom Materials Acquisition LLC” şirketinin satın alınmasına ilişkin olarak Amerika’da gerekli yasal onayları aldığını açıkladı. Şirketin satın alma sürecinin bir ay içinde tamamlanmasını bekliyor. Kordsa 19 Şubat tarihli KAP açıklamasında ABD’de bulunan iştiraki Kordsa Inc’in ABD menşeili Axiom Materials LLC şirketini satın alacağını açıklamıştı. Axiom Materials ileri kompozit materyaller geliştiren ve üreten önemli bir global oyuncu olarak öne çıkıyor ve uzay ile havacılık endüstrilerinde hizmet veriyor.

Kordsa’nın hali hazırda Axiom Materials ile ticari ilişkisi bulunuyor. Axiom Materials’ın %95,83 hissesini için satın alma bedeli 174,8 milyon dolar olarak açıklanmıştı. Şirket satın almayı uzun dönemli borç ile finanse etmeyi planlıyor. Axiom Materials’ın 50mn dolar satış geliri bulunuyor ve Kordsa’nın ana işinden daha karlı olarak yaklaşık %25 FAVÖK marjı üretiyor. Hafif Olumlu.

 

Raporu Görmek İçin TIKLAYIN

 

Önemli Uyarı: EkoBulten.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur. Ekobulten.com olara sizlere al-sat tavsiyesi vermemekteyiz. Dolayısıyla sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Lütfen yatırımlarınızı sadece “Size Özel” hizmet verecek olan yatırım danışmanlığı firmanızla görüşünüz.