İş Yatırım Hisse Tavsiyeleri – (13.06.2019)

İş Yatırım Hisse Tavsiyeleri – (13.06.2019)

Aksigorta

Kapanış (TL) : 4.35 – Hedef Fiyat (TL) : 4.24 – Piyasa Deg.(TL) : 1331 – 3A Ort. İşl.Hac.(mn$) : 0.19 ↑ akgrt TI Equity- Öneri :AL Get.Pot.%: -2.48

Aksigorta Mayıs ayı prim üretim sonuçlarını açıkladı
Aksigorta Mayıs ayı prim üretim sonuçlarını açıkladı. Buna göre şirket Mayıs ayında TL 397mn’luk üretim yaparak geçen senenin aynı ayına göre primlerini %54 arttırdı. Şirketin 2019 toplam prim üretimi ise yıllık olarak %24 artarak TL 1.79 milyar düzeyine yükseldi. Prim üretimindeki artış daha çok yangın, genel sorumluluk ve sağlık segmentlerindeki prim üretim artışından kaynaklı gözüküyor. Bunun yanında yıl içinde gerçekleşen hasarların geçen yılın aynı dönemine göre sadece %13 artması şirketin teknik karlılığındaki olumlu görünümün devam ettiğini gösteriyor.

 

Raporu Görmek İçin TIKLAYIN

 

Önemli Uyarı: EkoBulten.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur. Ekobulten.com olara sizlere al-sat tavsiyesi vermemekteyiz. Dolayısıyla sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Lütfen yatırımlarınızı sadece “Size Özel” hizmet verecek olan yatırım danışmanlığı firmanızla görüşünüz.