İş Yatırım Hisse Tavsiyeleri – (17.04.2019)

İş Yatırım Hisse Tavsiyeleri – (17.04.2019)

Halkbank

Kapanış (TL) : 6.36 – Hedef Fiyat (TL) : 8.1 – Piyasa Deg.(TL) : 7950 – 3A Ort. İşl.Hac.(mn$) : 60.91 ↑ HALKB TI Equity- Öneri :TUT Get.Pot.%: 27.36

Halkbank, yurtiçinde veya yurtdışında bir veya birden fazla defada halka arz edilmeksizin 2 milyar Euro tutarında sermaye benzeri tahvil, borç veya benzeri türden borçlanma araçları ihracı için genel müdürlüğe yetki verildiğini duyurdu.
Halkbank, yurtiçinde veya yurtdışında bir veya birden fazla defada halka arz edilmeksizin 2 milyar Euro tutarında sermaye benzeri tahvil, borç veya benzeri türden borçlanma araçları ihracı için genel müdürlüğe yetki verildiğini duyurdu. İhraç bankanın sermaye rasyolarına olumlu yansıyacak. Halkbank daha önce yurtiçinde 5 milyar TL tutarında sermaye benzeri tahvil ihracı yapmıştı. Halkbank’ın 2018 yılsonu sermaye yeterlilik ve çekirdek sermaye oranları sırasıyla %10.7 ve %13.8 seviyesinde. (Sınırlı Olumlu)

 

Raporu Görmek İçin TIKLAYIN

 

Önemli Uyarı: EkoBulten.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur. Ekobulten.com olara sizlere al-sat tavsiyesi vermemekteyiz. Dolayısıyla sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Lütfen yatırımlarınızı sadece “Size Özel” hizmet verecek olan yatırım danışmanlığı firmanızla görüşünüz.