İş Yatırım Hisse Tavsiyeleri – (21.05.2019)

İş Yatırım Hisse Tavsiyeleri – (21.05.2019)

Turkcell

Kapanış (TL) : 11.2 – Hedef Fiyat (TL) : 18.89 – Piyasa Deg.(TL) : 24640 – 3A Ort. İşl.Hac.(mn$) : 20.65 ↔ TCELL TI Equity- Öneri :AL Get.Pot.%: 68.68

Huawei haberinin TCELL üzerindeki etkisi
Google, Android işletim sistemindeki bazı güncellemeler için Huawei’ye kısıtlama getirdi. Telefon satışları Turkcell’in konsolide gelirlerinde çok düşük bir paya sahip olduğu için TCELL üzerinde herhangi bir etki beklemiyoruz; akıllı telefon kullanımına etkisinin ise sınırlı olmasını bekliyoruz.

Halkbank

Kapanış (TL) : 5.17 – Hedef Fiyat (TL) : 8.1 – Piyasa Deg.(TL) : 6463 – 3A Ort. İşl.Hac.(mn$) : 58.72 ↑ HALKB TI Equity- Öneri :TUT Get.Pot.%: 56.67

Halkbank 7 milyon hisse geri alımı yaptı.
Banka Ağustos ayında en fazla 70 milyon hisseye kadar geri alım yapılmasına ve geri alımlar için ayrılacak fonun en fazla 450 milyon TL olarak belirlenmesine karar vermişti. Bu geri alım programı kapsamında banka Nisan ayında 14.5 milyon hisse geri alımı gerçekleştirmişti. Piyasadaki dalgalanmalar karşısında geri alımı olumlu değerlendiriyoruz.

 

Raporu Görmek İçin TIKLAYIN

 

Önemli Uyarı: EkoBulten.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur. Ekobulten.com olara sizlere al-sat tavsiyesi vermemekteyiz. Dolayısıyla sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Lütfen yatırımlarınızı sadece “Size Özel” hizmet verecek olan yatırım danışmanlığı firmanızla görüşünüz.