İş Yatırım Hisse Tavsiyeleri – (22.05.2019)

İş Yatırım Hisse Tavsiyeleri – (22.05.2019)

Halkbank

Kapanış (TL) : 5.17 – Hedef Fiyat (TL) : 8.1 – Piyasa Deg.(TL) : 6463 – 3A Ort. İşl.Hac.(mn$) : 58.95 ↑ HALKB TI Equity- Öneri :TUT Get.Pot.%: 56.67

Halkbank, piyasadan kendi hissesini almaya devam ediyor
70mn nominal ve TL450mn’luk bir program çerçevesinde, Halkbank dün de 7mn hissesini piyasadan satın aldı. Bu satın alımla beraber bankanın şu ana kadar aldığı hisse toplamı 28mn adete ulaşmış durumda. Fiyatın aşağıya gitmesini engellediği için olumlu buluyoruz.

Zorlu Enerji

Kapanış (TL) : 1.1 – Hedef Fiyat (TL) : n.a – Piyasa Deg.(TL) : 2200 – 3A Ort. İşl.Hac.(mn$) : 4.23 ↔ ZOREN TI Equity- Öneri :GÖZDEN GEÇİRİLİYOR Get.Pot.%: n.a

Zorlu Enerji Çumra Güneş Enerjisi ve Üretim AŞ’de sahip olduğu hisselerin tamamını devretti
Zorlu Enerji Elektrik Üretim AŞ, %100 hissedarı olduğu Çumra Güneş Enerjisi ve Üretim AŞ’de sahip olduğu hisselerin tamamını 6.4 milyon dolar bedel ile KHM Enerji Turizm Ticaret Sanayi AŞ’ye devrettiğini açıkladı. Zorlu Enerji’nin Konya ili, Çumra ilçesinde 18 MW kurulu güç ile kurmayı planladığı Alibeyhöyüğü Güneş Enerji Santrali Projesi’nin üretim lisansı da Çumra’ya devredildi.

 

Raporu Görmek İçin TIKLAYIN

 

Önemli Uyarı: EkoBulten.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur. Ekobulten.com olara sizlere al-sat tavsiyesi vermemekteyiz. Dolayısıyla sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Lütfen yatırımlarınızı sadece “Size Özel” hizmet verecek olan yatırım danışmanlığı firmanızla görüşünüz.