Ons altındaki bu hareket nasıl yorumlanır?

Ons altındaki bu hareket nasıl yorumlanır?

Forex piyasalarında ons altın 1500$ çevresindeki seyrini koruyor. Uzmanlar, bu hafta içerisinde ons altının 1485$ seviyesine kadar gerilediğini ancak bu seviyeden aldığı destekle yeniden yukarı yönde tepki vermeye başladığını belirtiyorlar.

Bu hafta piyasalarda ABD ile Çin arasındaki ticaret iyimserliğinin konuşulduğunu ve bunun yansımalarını küresel borsalar üzerinde hissettiklerini söylüyorlar. Bu doğrultuda, ons altının da geçtiğimiz haftalardaki gücünü kaybettiğini de ekliyorlar. Ancak uzmanlara göre hala risklerin sürmesi nedeniyle ons altında ciddi bir değişiklik beklemediklerini ve olası haber akışlarına karşı dikkatli olunması gerektiği uyarısında bulunuyorlar. 

Bugün için ABD’den açıklanan ikincil düzey verilerin ons altın üzerinde etki yaratmadığına değinen uzmanlar, bu haftayı ons altının 1500$ bölgesinde tamamlamasını bekliyorlar. 

Teknik olarak, ons altın için 1485$ seviyesini ana destek olarak izlediklerini ve bu desteğin altına gerileyemediği sürece ons altında satış baskısını konuşmayı beklemediklerini ifade ediyorlar. Buna karşın, yukarıda ise 1520$ bölgesini ara direnç izlediklerini ve bu direncin aşılması durumunda kazançların 1555$ seviyesine doğru taşınabileceğini de ekliyorlar. Genel görünümde ise ons altın için geri çekilmelerin sınırlı kalmasını bekliyorlar.