Şeker Yatırım Hisse Önerileri – (02.05.2019)

Şeker Yatırım Hisse Önerileri – (02.05.2019)

Teknik Bülten

Güne pozitif başlayan BIST-100 endeksi bankacılık endeksi öncülüğünde bu eğilimi güçlendirerek günü %0,93’lük yükselişle 95.416’dan kapattı. Endeks kısa vadeli negatif eğilimden çıkarak tepki yükselişini güçlendirmesi için 96.200’ü yukarı kırması gerekiyor. Endeks kısa vadede bu seviye altında kaldıkça yükselişlerin tepki niteliğinde kalması ve satış baskısının yeniden güç kazarak devam etmesi beklenmektedir. Endeks bu seviye altında kaldıkça ilk etapta aşağı kırılan üçgen formasyonun düşüş hedefi olan 92.500-92.600 aralığına doğru düşüşünü devam ettirmesi beklenmektedir. Kısa vadede bu aralığa düşüşler yeni alım fırsatı olarak takip edilebilir. Gün içinde endeks 94.700 üzerinde tutundukça 96.000- 96.200 aralığına kadar tepki yükselişinin devamı beklenir. Kısa vadede bu aralığa düşük hacimli yükselişler ise trade amaçlı satış fırsatı olarak takip edilebilir. Endeks 96.200 üzerine dönebilirse ilk etapta 97.400-97.700 aralığına doğru tepki yükselişinin güçlenmesi beklenir. Kısa vadeli göstergelerdeki pozitif eğilim gün içinde tepki yükselişi denemelerinin düşük momentumla devam edebileceğine işaret etse de momentumdaki zayıflık ve genel zayıf görünüm tepki yükselişlerinin tekrar satış fırsatı olarak kullanılabileceğine işaret etmektedir. Endeksin gün içinde 94.700 altına gelmesi durumunda satış baskısının tekrar güç kazanması beklenmektedir. Endeksin güne yatay yakın bir eğilimle başlaması beklenmektedir.

KV= Kısa v ade olarak 1-5 günlük süreç kastedilmektedir.
KVU= Teknik Önerinin Kısa Vadeli hedefine ulaştığını ifade eder.
İZLE: Alım için hissenin takibe alınmasını gerektiğini ifade etmektedir.
STOP: Teknik önerinin Zarar-Kes sev iyesine ulaştığını göstermektedir.
GHO: Günlük Hareketli Ortalama (Üssel)
Bilgi: Alım Aralığı maksimum fayda sağlanabilecek aralığı ifade eder. Ancak piyasa koşullarına göre hisse bu aralığa gelmeden hedef bölgeye yükselişini dev am ettirebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

 

Raporu Görmek İçin TIKLAYIN

 

Önemli Uyarı: EkoBulten.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur. Ekobulten.com olara sizlere al-sat tavsiyesi vermemekteyiz. Dolayısıyla sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Lütfen yatırımlarınızı sadece “Size Özel” hizmet verecek olan yatırım danışmanlığı firmanızla görüşünüz.