Şeker Yatırım Hisse Önerileri – (05.07.2019)

Şeker Yatırım Hisse Önerileri – (05.07.2019)

Teknik Bülten

Güne pozitif başlayan BIST-100 endeksi gün içinde kar satışlarıyla karşılaşsa da gün sonunda doğru banka hisselerine gelen alımlarla günü % 0,02 artıyla 99.382’den kapattı. Endekste 100.300-100.700 aralığı güçlü direnç bölgesi olmaya devam ediyor. Endeksin gün içinde 99.200 altında ilk hedef 98.400 olmak üzere kar satışlarını devam ettirmesi beklenmektedir. Gün içinde bu seviyeye doğru düşüşler trade amaçlı alım fırsatı olarak takip edilebilir. Endeksin bu seviye altındaki kapanışlarda kar satışlarını 96.400- 96.600 aralığına kadar devam ettirerek oluşan fiyat boşluğunu kapatma riski yüksek görünüyor. Bu aralığa olası düşüş ise orta vade için yeni alım fırsatı olarak takip edilebilir. Endeks kısa vadede 200 GHO’nın geçtiği 95.800 üzerinde tutundukça kar satışları oluşa da yükseliş trendini koruması beklenmektedir. Endeksin gün içinde 99.200 üzerinde kaldıkça 100.300- 100.700 aralığına kadar yükseliş gerçekleştirebilir. Bu aralığa gün içi düşük hacimli yükselişler kar satışı fırsatı olarak takip edilebilir. Endeksin bu aralık üzerinde ilk hedef 102.500’ler olmak üzere orta vadede 105.200-106.000 aralığını hedeflemesi beklenir. Orta vadeli teknik göstergelerdeki güçlü görünüm kar satışları yaşansa da alım fırsatı olacağına ve yükseliş trendinin devam edeceğine işaret etmektedir. Ancak kısa vadeli göstergelerin aşırı alımda olması ve zayıflaması kar satışlarının devam edeceğine işaret etmektedir. Endeksin güne yataya yakın bir eğilimle başlaması ve gün içinde dün olduğu gibi dalgalı bir seyir izlemesi beklenmektedir.

KV= Kısa v ade olarak 1-5 günlük süreç kastedilmektedir.
KVU= Teknik Önerinin Kısa Vadeli hedefine ulaştığını ifade eder.
İZLE: Alım için hissenin takibe alınmasını gerektiğini ifade etmektedir.
STOP: Teknik önerinin Zarar-Kes sev iyesine ulaştığını göstermektedir.
GHO: Günlük Hareketli Ortalama (Üssel)
Bilgi: Alım Aralığı maksimum fayda sağlanabilecek aralığı ifade eder. Ancak piyasa koşullarına göre hisse bu aralığa gelmeden hedef bölgeye yükselişini dev am ettirebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

 

Raporu Görmek İçin TIKLAYIN

 

Önemli Uyarı: EkoBulten.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur. Ekobulten.com olara sizlere al-sat tavsiyesi vermemekteyiz. Dolayısıyla sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Lütfen yatırımlarınızı sadece “Size Özel” hizmet verecek olan yatırım danışmanlığı firmanızla görüşünüz.