Şeker Yatırım Hisse Önerileri – (09.05.2019)

Şeker Yatırım Hisse Önerileri – (09.05.2019)

Teknik Bülten

Güne temettü ödemelerinin etkisiyle (yaklaşık -1.090 puan) negatif başlayan BIST-100 endeksi günü %1,32 düşüşle 90.272’den kapattı. Endeksin kısa vadeli negatif eğilimden çıkarak tepki yükselişlerini güçlendirmesi için ilk etapta 94.500’leri yükselen hacimle yukarı kırması gerekiyor. Endeks kısa vadede bu seviye altında kaldıkça tepki yükselişleri oluşsa da satış baskısı ve kısa vadeli dip arayışının devam etmesi beklenmektedir. Endeksin 89.700 altındaki kapanışlarda ilk hedef 88.800’ler olmak üzere endeksin en uzun vadeli hem yatay hem de trend desteği olan 87.400’lere kadar düşüşünü devam ettirme riski ortaya çıkacaktır. Kısa vadede bu seviyeye doğru olası düşüşler orta vadeli alım fırsatı olarak takip edilebilir. Endeks gün içinde 89.700 üzerinde tutunabilirse hedef 91.900 olmak üzere 93.100-93.500 aralığına kadar tepki yükselişi gerçekleştirme potansiyeline sahip olacaktır. Gün içinde 91.900’lere, kısa vadede ise 93.500 üzerine tepki yükselişi trade amaçlı satış fırsatı olarak takip edilebilir. Teknik göstergelerdeki genel negatif eğilim tepki yükselişi oluşsa da kısa vadeli dip arayışı ve satış baskısının devam edeceğine işaret ediyor. Ancak kısa vadeli göstergelerin aşırı satımda olması nedeniyle gün içinde tepki yükselişi denemeleri oluşması beklenmektedir. Endeksin güne sınırlı pozitif eğilimle başlaması ve gün içinde dalgalı seyrin devamı beklenmektedir.

KV= Kısa v ade olarak 1-5 günlük süreç kastedilmektedir.
KVU= Teknik Önerinin Kısa Vadeli hedefine ulaştığını ifade eder.
İZLE: Alım için hissenin takibe alınmasını gerektiğini ifade etmektedir.
STOP: Teknik önerinin Zarar-Kes sev iyesine ulaştığını göstermektedir.
GHO: Günlük Hareketli Ortalama (Üssel)
Bilgi: Alım Aralığı maksimum fayda sağlanabilecek aralığı ifade eder. Ancak piyasa koşullarına göre hisse bu aralığa gelmeden hedef bölgeye yükselişini dev am ettirebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

 

Raporu Görmek İçin TIKLAYIN

 

Önemli Uyarı: EkoBulten.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur. Ekobulten.com olara sizlere al-sat tavsiyesi vermemekteyiz. Dolayısıyla sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Lütfen yatırımlarınızı sadece “Size Özel” hizmet verecek olan yatırım danışmanlığı firmanızla görüşünüz.