Şeker Yatırım Hisse Önerileri – (11.06.2019)

Şeker Yatırım Hisse Önerileri – (11.06.2019)

Teknik Bülten

Güne sınırlı eksiyle başlayan BIST-100 endeksi yükselen hacimle günü %0,31 yükselişle günü 94.103’den kapattı. Kısa vadeli düşüş trendini yukarı kıran endeks orta vadeli önemli direnç konumunda olan 50 GHO’nın geçtiği 92.000 üzerinde yükselen hacimle tutunmayı başardı. Endeks kısa vadede 92.000 üzerinde tutundukça kar satışları yaşansa da tepki yükselişini 200 GHO’nın geçtiği 96.000’lere doğru devam ettirmesi beklenmektedir. Ancak aşırı alımda olan endekste gün içinde ve kısa vadede sınırlı da olsa kar satışları yaşanabilir. Olası kar satışlarında endeksin 92.200- 92.600 aralığına doğru geri çekilmesi beklenmektedir. Kısa vadede bu aralığa gerileme yeni alım fırsatı, 95.500-96.000 aralığına olası yükselişler ise kar satışı fırsatı olarak takip edilebilir. Teknik göstergelerdeki güçlü pozitif eğilim ve kısa vadeli ortalamalardaki eğilim (18-22) geri çekilmeler olsa da yükseliş eğiliminin güçlenerek devam edeceğine işaret etmektedir. Kısa vadeli göstergelerin aşırı satımda olması nedeniyle gün içinde sınırlı da olsa da kar satışları yaşanması ve kar satışlarının yeni alım fırsatı olarak kullanılması beklenmektedir. Endeksin güne yatay yakın sınırlı eksiyle başlaması beklenmektedir.

KV= Kısa v ade olarak 1-5 günlük süreç kastedilmektedir.
KVU= Teknik Önerinin Kısa Vadeli hedefine ulaştığını ifade eder.
İZLE: Alım için hissenin takibe alınmasını gerektiğini ifade etmektedir.
STOP: Teknik önerinin Zarar-Kes sev iyesine ulaştığını göstermektedir.
GHO: Günlük Hareketli Ortalama (Üssel)
Bilgi: Alım Aralığı maksimum fayda sağlanabilecek aralığı ifade eder. Ancak piyasa koşullarına göre hisse bu aralığa gelmeden hedef bölgeye yükselişini dev am ettirebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

 

Raporu Görmek İçin TIKLAYIN

 

Önemli Uyarı: EkoBulten.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur. Ekobulten.com olara sizlere al-sat tavsiyesi vermemekteyiz. Dolayısıyla sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Lütfen yatırımlarınızı sadece “Size Özel” hizmet verecek olan yatırım danışmanlığı firmanızla görüşünüz.