Şeker Yatırım Hisse Önerileri – (15.04.2019)

Şeker Yatırım Hisse Önerileri – (15.04.2019)

Teknik Bülten

Güne satıcılı başlayan BIST-100 endeksi gün içinde bankacılık endeksi öncülüğünde satıcılı seyrini devam ettirse de gün sonuna doğru gelen tepki alımlarıyla Sınai endeks hisseleri öncülüğünde kayıplarını geri alarak günü %0,10’luk sınırlı düşüşle 95.977’den kapattı. Kısa vadeli yükseliş trend desteğini aşağı kıran endeks 97.500-97.700 aralığı altında kaldıkça tepki yükselişleri oluşa da satış baskısının ilk etapta 94.000-94.200 aralığına kadar devam etmesi beklenir. Gün içinde bu aralığa gerilemeler trade amaçlı alım fırsatı olarak fırsatı olarak takip edilebilir. Endeksin 94.000 atlındaki kapanışlarda 92.500 ilk hedef olmak üzere kısa vadeli yeni dip seviyelere yönelme riski yükselecektir. Endeksin 96.600-96.800 aralığını yukarı kırması durumunda 97.500-97.700 aralığına kadar tepki yükselişini devam ettirmesi beklenmektedir. Kısa vadede bu aralığa yükseliş ise trade amaçlı satış fırsatı olarak takip edilebilir. Kısa vadeli göstergeler ve momentumdaki negatif eğilim gün içinde tepki yükselişi denemeleri oluşsa da satış baskısının devam edeceğine işaret ediyor. Ancak MACD’ın halen pozitif tarafta olması geri çekilme ve satış baskısı yaşansa da tekrar hızlı tepki alımları gelme olasılığının devam ettiğine işaret etmektedir. Endeksin güne yatay yakın sınırlı artıyla başlaması beklenmektedir. Gün içinde tepki yükselişi denmeleri devam etse de yükselişlerin tekrar satış fırsatı olarak kullanılma olasılığının yüksek olduğunu düşünüyoruz.

KV= Kısa v ade olarak 1-5 günlük süreç kastedilmektedir.
KVU= Teknik Önerinin Kısa Vadeli hedefine ulaştığını ifade eder.
İZLE: Alım için hissenin takibe alınmasını gerektiğini ifade etmektedir.
STOP: Teknik önerinin Zarar-Kes sev iyesine ulaştığını göstermektedir.
GHO: Günlük Hareketli Ortalama (Üssel)
Bilgi: Alım Aralığı maksimum fayda sağlanabilecek aralığı ifade eder. Ancak piyasa koşullarına göre hisse bu aralığa gelmeden hedef bölgeye yükselişini dev am ettirebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

 

Raporu Görmek İçin TIKLAYIN

 

Önemli Uyarı: EkoBulten.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur. Ekobulten.com olara sizlere al-sat tavsiyesi vermemekteyiz. Dolayısıyla sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Lütfen yatırımlarınızı sadece “Size Özel” hizmet verecek olan yatırım danışmanlığı firmanızla görüşünüz.