Şeker Yatırım Hisse Önerileri – (16.05.2019)

Şeker Yatırım Hisse Önerileri – (16.05.2019)

Teknik Bülten

Güne hafif artıyla başlayan BIST-100 endeksi önceki güne göre kısmen düşük kalan hacimle günü %0,73 düşüşle 87.380’den kapattı. Endeksin kısa vadeli negatif eğilimden çıkarak tepki yükselişini güçlendirmesi için gün içinde 88.800’leri, kısa vadede ise 90.800’ü yükselen hacimle yukarı kırması gerekiyor. Endeks kısa vadede bu seviyeler altında kaldıkça kısa vadeli dip arayışını ilk hedef 84.600’ler olmak üzere güçlü trend desteği konumunda olan 83.200’lere kadar devam ettirme riski var. Kısa vadede 83.200-83.500 aralığına olası düşüşler orta vadeli alım fırsatı olarak takip edilebilir. Teknik göstergelerdeki genel negatif görünüm devam ediyor ve tepki yükselişlerinin satış fırsatı olarak kullanılmaya devam edeceğine işaret ediyor. Ancak kısa vadeli göstergelerin aşırı satımdan dönme isteği ve kısa periyotta (180 dk) göstergelerde oluşan pozitif eğilim gün içinde tepki yükselişinin devam edeceğine işaret etmektedir. Endekste 50 GHO’nın, 200 GHO’yı aşağı kesmesiyle 96.000’lerde “death cross” oluştu. Bu nedenle orta vadede endeksteki düşüş trendinin dip oluşum görülene kadar devam etmesi beklenmektedir. Endekste henüz dip oluşumu yok. Ancak son iki günde tepki yükselişinde hacmin yükselmesi ve düşüşlerde hacmin azalması kısmen tepki alımlarının devam edeceğine işaret etmektedir. Dip oluşumunun teyidi için tepki yükselişlerinde giderek yükselen hacim, düşüşlerde ise zayıflayan hacim eğilimi görmemiz gerekiyor. Endeksin güne yataya yakın bir eğilimle güne başlaması beklenmektedir.

KV= Kısa v ade olarak 1-5 günlük süreç kastedilmektedir.
KVU= Teknik Önerinin Kısa Vadeli hedefine ulaştığını ifade eder.
İZLE: Alım için hissenin takibe alınmasını gerektiğini ifade etmektedir.
STOP: Teknik önerinin Zarar-Kes sev iyesine ulaştığını göstermektedir.
GHO: Günlük Hareketli Ortalama (Üssel)
Bilgi: Alım Aralığı maksimum fayda sağlanabilecek aralığı ifade eder. Ancak piyasa koşullarına göre hisse bu aralığa gelmeden hedef bölgeye yükselişini dev am ettirebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

 

Raporu Görmek İçin TIKLAYIN

 

Önemli Uyarı: EkoBulten.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur. Ekobulten.com olara sizlere al-sat tavsiyesi vermemekteyiz. Dolayısıyla sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Lütfen yatırımlarınızı sadece “Size Özel” hizmet verecek olan yatırım danışmanlığı firmanızla görüşünüz.