Şeker Yatırım Hisse Önerileri – (20.06.2019)

Şeker Yatırım Hisse Önerileri – (20.06.2019)

Teknik Bülten

Güne negatif başlayan BIST-100 endeksi bankacılık endeksindeki %2 yükselişe rağmen günü %0,03 artıyla 94.244’den kapattı. Endeks 50 GHO’nın geçtiği 92.200’nin üzerinde tutundukça ilk hedef 200 GHO’nın geçtiği 95.800-96.050 aralığı olmak üzere yükselişini 105.900’lerden başlayan düşüşün %61,8 düzeltme seviyesi olan 97.400’lere kadar devam ettirmesi beklenmektedir. Endeksin 93.300 altına gerilemelerde geri çekilme ve kar satışlarını 92.200-92.600 aralığına doğru devam etmesi beklenir. Kısa vadede bu aralığa doğru olası düzeltme alım fırsatı olarak takip edilebilir. Gün içinde 95.800 ve üzerine düşük hacimli yükselişler ise trade amaçlı kar satışı fırsatı olarak izlenebilir. MACD gibi orta vadeli göstergelerdeki pozitif eğilim ve yükselişlerde artan işlem miktarı yükselişin devam edeceği beklentisini destekliyor. Ancak momentumdaki zayıf görünümün devam etmesi gün içi güçlü yükseliş eğilimi oluşsa da kar satışı fırsatı olarak kullanılma riskinin halen yüksek olduğuna işaret etmektedir. Endeksin güne 800-1.200 puan arasında değişebilecek güçlü yükselişle başlaması beklenmektedir. Ancak düşük hacimli sert yükselişler gün içinde kar satışı fırsatı olarak kullanılabilir.

KV= Kısa v ade olarak 1-5 günlük süreç kastedilmektedir.
KVU= Teknik Önerinin Kısa Vadeli hedefine ulaştığını ifade eder.
İZLE: Alım için hissenin takibe alınmasını gerektiğini ifade etmektedir.
STOP: Teknik önerinin Zarar-Kes sev iyesine ulaştığını göstermektedir.
GHO: Günlük Hareketli Ortalama (Üssel)
Bilgi: Alım Aralığı maksimum fayda sağlanabilecek aralığı ifade eder. Ancak piyasa koşullarına göre hisse bu aralığa gelmeden hedef bölgeye yükselişini dev am ettirebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

 

Raporu Görmek İçin TIKLAYIN

 

Önemli Uyarı: EkoBulten.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur. Ekobulten.com olara sizlere al-sat tavsiyesi vermemekteyiz. Dolayısıyla sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Lütfen yatırımlarınızı sadece “Size Özel” hizmet verecek olan yatırım danışmanlığı firmanızla görüşünüz.