Şeker Yatırım Hisse Önerileri – (21.05.2019)

Şeker Yatırım Hisse Önerileri – (21.05.2019)

Teknik Bülten

Güne hafif artıyla başlayan BIST-100 endeksi düşük hacimle gün içinde dar bantta sıkışık bir seyir izlerken günü %0,03 eksiyle 86.771’den kapattı. Endeksin kısa vadeli negatif eğilimden çıkarak tepki yükselişini güçlendirmesi için ilk etapta 88.800’leri yükselen hacimle yukarı kırması gerekiyor. Endeks bu seviye altında kaldıkça kısa vadeli dip arayışının ilk hedef 84.600’ler olmak üzere güçlü trend desteği konumunda olan 83.200’lere kadar devam etmesi beklenir. Kısa vadede 83.200-83.500 aralığına olası düşüşler orta vadeli alım fırsatı, gün içinde 85.500’lere gerileme gün içi trade amaçlı alım fırsatı olarak takip edilebilir. Teknik göstergelerdeki genel negatif görünüm tepki yükselişleri oluşsa da satış fırsatı olarak kullanılmaya devam edeceğine ve kısa vadeli dip arayışının devam edeceğine işaret ediyor. Ancak momentumdaki güçlenme gün içinde tepki yükselişi oluşacağına işaret etmektedir. Gün içinde 87.300’lerin güçlü direnç olarak çalışması bu seviye üzerinde ise tepki alımlarının güç kazanması beklenir. Momentumda oluşan pozitif uyumsuzluk görüntüsü endekste güçlü tepki yükselişi oluşabileceğine işaret etse de henüz endekste güçlü bir geri dönüşe ve dip oluşumuna işaret eden bir oluşum söz konusu değil. Dip oluşumunun ilk işareti olarak tepki yükselişlerinde giderek yükselen işlem hacmi, satışların ise düşük hacimle gerçekleştiğini görmemiz gerekiyor. Endeksin güne yatay yakın bir eğilimle başlaması ve gün içinde sınırlı da olsa tepki alımları oluşması beklenmektedir.

KV= Kısa v ade olarak 1-5 günlük süreç kastedilmektedir.
KVU= Teknik Önerinin Kısa Vadeli hedefine ulaştığını ifade eder.
İZLE: Alım için hissenin takibe alınmasını gerektiğini ifade etmektedir.
STOP: Teknik önerinin Zarar-Kes sev iyesine ulaştığını göstermektedir.
GHO: Günlük Hareketli Ortalama (Üssel)
Bilgi: Alım Aralığı maksimum fayda sağlanabilecek aralığı ifade eder. Ancak piyasa koşullarına göre hisse bu aralığa gelmeden hedef bölgeye yükselişini dev am ettirebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

 

Raporu Görmek İçin TIKLAYIN

 

Önemli Uyarı: EkoBulten.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur. Ekobulten.com olara sizlere al-sat tavsiyesi vermemekteyiz. Dolayısıyla sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Lütfen yatırımlarınızı sadece “Size Özel” hizmet verecek olan yatırım danışmanlığı firmanızla görüşünüz.