Şeker Yatırım Hisse Önerileri – (23.07.2019)

Şeker Yatırım Hisse Önerileri – (23.07.2019)

Teknik Bülten

Güne hafif eksiyle başlayan BIST-100 endeksi kar satışlarıyla günü %0,75 düşüşle 101.089’dan kapattı. Endeks gün içinde 100.650, kısa vadede ise yükselen trend desteği olan 99.400 üzerinde tutundukça kar satışları yaşansa da yükselişini 103.800’ler ara direnç olmak üzere hem yükselen kanal direnci hem de yatay direnç olan 105.900’lere doğru devam ettirmesi beklenmektedir. Gün içinde 101.800-102.500 aralığına düşük hacimli yükselişler satış fırsatı olarak takip edilebilir. Endeksin 100.650 altında kar satışlarını 99.400’lere doğru güçlendirmesi beklenir. Gün içinde 99.400- 99.800 aralığına olası gerilemeler trade amaçlı alım fırsatı olarak takip edilebilir. Endeksin 99.400 atlında kar satışlarını 96.200-96.800 aralığına kadar devam ettirme riski ortaya çıkacağı için kısa vadeli pozisyonlar için bu seviye zarar-kes seviyesi olarak takip edilmelidir. Hem günlük hem de haftalık periyotta teknik göstergelerdeki genel pozitif eğilim kar satışları yaşansa yükseliş trendinin devam edeceğine işaret etmektedir. Ancak kısa vadeli göstergelerde oluşmaya başlayan negatif uyumsuzluk görüntüsü ve özellikle bankacılık endeksinde MACD’ın Sat konumunda olması endekste banka hisseleri öncülüğünde kar satışlarının devam edeceğine işaret etmektedir. Negatif uyumsuzluk görüntüsü endekste güçlü ve hızlı bir düzeltme riskinin yükseldiğine işaret etmektedir. Endeksin güne sınırlı tepki alımlarıyla başlaması ve gün içinde tepki alımları devam etse de kar satışı fırsatı olarak kullanılması beklenmektedir.

KV= Kısa v ade olarak 1-5 günlük süreç kastedilmektedir.
KVU= Teknik Önerinin Kısa Vadeli hedefine ulaştığını ifade eder.
İZLE: Alım için hissenin takibe alınmasını gerektiğini ifade etmektedir.
STOP: Teknik önerinin Zarar-Kes sev iyesine ulaştığını göstermektedir.
GHO: Günlük Hareketli Ortalama (Üssel)
Bilgi: Alım Aralığı maksimum fayda sağlanabilecek aralığı ifade eder. Ancak piyasa koşullarına göre hisse bu aralığa gelmeden hedef bölgeye yükselişini dev am ettirebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

 

Raporu Görmek İçin TIKLAYIN

 

Önemli Uyarı: EkoBulten.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur. Ekobulten.com olara sizlere al-sat tavsiyesi vermemekteyiz. Dolayısıyla sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Lütfen yatırımlarınızı sadece “Size Özel” hizmet verecek olan yatırım danışmanlığı firmanızla görüşünüz.