Şeker Yatırım Hisse Önerileri – (24.05.2019)

Şeker Yatırım Hisse Önerileri – (24.05.2019)

Teknik Bülten

Güne satıcılı başlayan BIST-100 endeksi günü %1,10 yükselişle 84.596’dan kapattı. Endeksin kısa vadeli negatif eğilimden çıkması için ilk etapta 87.500’leri yükselen hacimle yukarı kırması gerekiyor. Endeks bu seviye altında kaldıkça dip arayışının ilk hedef güçlü trend desteği olan 83.000- 83.300 aralığı olmak üzere devam etmesi beklenmektedir. Endeksin bu aralık altında düşüşünü oluşan orta vadeli düşüş kanalı dip aralığı olan 78.700- 80.300 aralığına kadar devam ettirme riski var. Endeks kısa vadede 83.000- 83.300 aralığı üzerinde tutundukça 85.600 ve 86.500’lere doğru tepki yükselişini devam ettirmesi beklenmektedir. Gün içinde 85.600’lerin güçlü direnç olarak çalışması beklendiğinden bu seviye yükselişler gün içi trade amaçlı satış fırsatı olarak takip edilebilir. Momentumdaki güçlenme ve kısa vadeli göstergelerin aşırı satımdan dönme isteği gün içinde geri çekilmeler olsa da tepki yükselişi eğiliminin devam edeceğine işaret ediyor. Ancak endeks 87.500 üzerinde hacimli kapanışlar yapmadıkça kısa vadede yeni dip seviyeler test etme riski ve dip arayışı devam edecektir. Endekste henüz net bir dip oluşumu işareti yok. Dip oluşumunun ilk işareti için tepki yükselişlerinde giderek yükselen işlem hacmi, satışlarda ise düşen hacim görmemiz gerekiyor. Endeks aylık olarak son 20 yılda sadece 2008 yılında aşağı kırdığı 70 aylık ortalamasının (üssel) geçtiği 87.500 altında kaldıkça ve aylık olarak bu ortalama altındaki kapanışta düşüşünü daha da sertleştirerek orta vadede devam ettirmesi beklenir. Endeksin güne hafif pozitif eğilimle başlaması ve gün içi tepki alımlarının korunması beklenmektedir.

KV= Kısa v ade olarak 1-5 günlük süreç kastedilmektedir.
KVU= Teknik Önerinin Kısa Vadeli hedefine ulaştığını ifade eder.
İZLE: Alım için hissenin takibe alınmasını gerektiğini ifade etmektedir.
STOP: Teknik önerinin Zarar-Kes sev iyesine ulaştığını göstermektedir.
GHO: Günlük Hareketli Ortalama (Üssel)
Bilgi: Alım Aralığı maksimum fayda sağlanabilecek aralığı ifade eder. Ancak piyasa koşullarına göre hisse bu aralığa gelmeden hedef bölgeye yükselişini dev am ettirebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

 

Raporu Görmek İçin TIKLAYIN

 

Önemli Uyarı: EkoBulten.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur. Ekobulten.com olara sizlere al-sat tavsiyesi vermemekteyiz. Dolayısıyla sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Lütfen yatırımlarınızı sadece “Size Özel” hizmet verecek olan yatırım danışmanlığı firmanızla görüşünüz.