Şeker Yatırım Hisse Önerileri – (24.07.2019)

Şeker Yatırım Hisse Önerileri – (24.07.2019)

Teknik Bülten

Güne pozitif başlayan BIST-100 endeks bankacılık endeksi öncülüğünde yükselişini güçlendirerek günü %1,45 yükselişle 102.556’dan kapattı. Endeks gün içinde 101.700, kısa vadede ise yükselen trend desteği olan 99.800 üzerinde tutundukça kar satışları yaşansa da yükselişini 103.800’ler ara direnç olmak üzere hem yükselen kanal direnci hem de yatay direnç olan 105.900’lere doğru devam ettirmesi beklenmektedir. Gün içinde 103.800 ve üzerinde düşük hacimli yükselişler trade amaçlı satış fırsatı olarak kullanılabilir. Endeksin 101.700 altında kar satışlarını 99.800-100.650 aralığına doğru devam ettirmesi beklenir. Kısa vadede 100.650 ve altına gerilemeler ise trade amaçlı yeni alım fırsatı olarak takip edilebilir. Endeksin 99.800 atlında kar satışlarını 96.200-96.800 aralığına kadar devam ettirme riski ortaya çıkacağı için kısa vadeli pozisyonlar için bu seviye zarar-kes seviyesi olarak takip edilmelidir. Hem günlük hem de haftalık periyotta teknik göstergelerdeki genel pozitif eğilim kar satışları yaşansa yükseliş trendinin devam güçlenerek edeceğine işaret etmektedir. Ancak bankacılık endeksinde MACD gibi orta vadeli göstergelerin Sat konumunda olması ve göstergelerdeki zayıf görüntü banka hisseleri öncülüğünde kar satışları yaşanma riskinin devam etiğine işaret ediyor. Endeksin güne yataya yakın sınırlı negatif eğilimle başlamasını bekliyoruz. Endekste gün içinde kar satışları yaşansa da alım fırsatı olarak kullanılması ve yükseliş eğiliminin devam etmesi beklenmektedir.

KV= Kısa v ade olarak 1-5 günlük süreç kastedilmektedir.
KVU= Teknik Önerinin Kısa Vadeli hedefine ulaştığını ifade eder.
İZLE: Alım için hissenin takibe alınmasını gerektiğini ifade etmektedir.
STOP: Teknik önerinin Zarar-Kes sev iyesine ulaştığını göstermektedir.
GHO: Günlük Hareketli Ortalama (Üssel)
Bilgi: Alım Aralığı maksimum fayda sağlanabilecek aralığı ifade eder. Ancak piyasa koşullarına göre hisse bu aralığa gelmeden hedef bölgeye yükselişini dev am ettirebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

 

Raporu Görmek İçin TIKLAYIN

 

Önemli Uyarı: EkoBulten.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur. Ekobulten.com olara sizlere al-sat tavsiyesi vermemekteyiz. Dolayısıyla sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Lütfen yatırımlarınızı sadece “Size Özel” hizmet verecek olan yatırım danışmanlığı firmanızla görüşünüz.