Şeker Yatırım Hisse Önerileri – (25.04.2019)

Şeker Yatırım Hisse Önerileri – (25.04.2019)

Teknik Bülten

Güne hafif negatif eğilimle başlayan BIST-100 endeksi bankacılık endeksindeki %1,99 yükselişin desteğiyle günü %0,20 yükselişle 96.142’den kapattı. Endekste bir üçgen formasyon görüntüsü oluştu. Endeksin negatif eğilimden çıkması için oluşan üçgeni yukarı yönde kırması ve aynı zamanda 50-200 GHO’ların da geçtiği 98.200-98.300 aralığını yükselen hacimle yukarı kırması gerekiyor. Endeks kısa vadede bu aralık altında kaldıkça ve formasyonun alt sınırı olan 95.800’ün altındaki kapanışlarda düşüşünü 94.000 ara destek olmak üzere üçgen formasyonun minimum düşüş hedefi olan 92.800’lere kadar devam ettirmesi beklenmektedir. Gün içinde endeks 95.800 üzerinde tutundukça tepki yükselişi eğiliminin sınırlı da olsa korunması beklenir. Gün içinde 96.700’lerin güçlü direnç olarak çalışması beklenir. Bu seviye üzerinde tepkinin 97.500-97.900 aralığına doğru güç kazanması beklenir. Kısa vadede bu aralığa düşük hacimli yükseliş ise trade amaçlı satış fırsatı olarak takip edilebilir. Endeksin 95.800 altında düşüşünü güçlendirmesi beklendiği için kısa vadeli pozisyonlar için bu seviye zarar-kes (stop-loss) olarak takip edilmelidir. Teknik göstergelerdeki zayıf görünüm tepki yükselişleri oluşsa da sınırlı kalabileceğine ve satış baskısının devam edebileceğine işaret ediyor. Ancak MACD halen pozitif tarafta ve satış baskısı devam etse de alım fırsatı olabileceğine işaret ediyor. Endeksin güne hafif negatif eğilimle başlaması ve gün içinde karılık görünüm sergilemesi bekleniyor.

KV= Kısa v ade olarak 1-5 günlük süreç kastedilmektedir.
KVU= Teknik Önerinin Kısa Vadeli hedefine ulaştığını ifade eder.
İZLE: Alım için hissenin takibe alınmasını gerektiğini ifade etmektedir.
STOP: Teknik önerinin Zarar-Kes sev iyesine ulaştığını göstermektedir.
GHO: Günlük Hareketli Ortalama (Üssel)
Bilgi: Alım Aralığı maksimum fayda sağlanabilecek aralığı ifade eder. Ancak piyasa koşullarına göre hisse bu aralığa gelmeden hedef bölgeye yükselişini dev am ettirebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

 

Raporu Görmek İçin TIKLAYIN

 

Önemli Uyarı: EkoBulten.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur. Ekobulten.com olara sizlere al-sat tavsiyesi vermemekteyiz. Dolayısıyla sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Lütfen yatırımlarınızı sadece “Size Özel” hizmet verecek olan yatırım danışmanlığı firmanızla görüşünüz.