Şeker Yatırım Hisse Önerileri – (25.06.2019)

Şeker Yatırım Hisse Önerileri – (25.06.2019)

Teknik Bülten

Güne Güçlü alımlarla başlayan BIST-100 endeksi açılıştaki kazançlarının bir kısmını geri verirken, bankacılık endeksindeki %3,70 yükseliş öncülüğünde günü %1,23 düşüşle 95.182’den kapattı. Güne 200 GHO’nın üzerinde başlayan endeks bu seviye üzerinde tutunmayarak kar satışlarıyla karşılaştı. Endeksin yükselişin devam ettirmesi için 200 GHO’nın geçtiği 95.800 üzerinde yükselen hacimli kapanış görmemiz gerekiyor. Bu seviye üzerinde endeks yükselişin ilk hedef son düşüşün fibonacci %61,8 düzeltme seviyelerine denk gelen 97.400 olmak üzere 99.000’li seviyelere kadar devam ettirme potansiyeline sahip olacaktır. MACD gibi orta vadeli göstergelerin Al konumunda olması ve haftalık periyotta göstergelerde oluşan pozitif eğilim kar satışları yaşansa da kısa vadeli yükseliş trendinin devam edeceğine işaret etmektedir. Ancak Kısa vadeli göstergeler ve momentumdaki negatif uyumsuzluk görüntüsü endekste kar satışlarının oluşacağına işaret etmektedir. Endeks kar satışlarıyla 94.300’lere doğru gerileyerek dün oluşan fiyat boşluğunu kapatabilir. Endeksin 94.300 altında kar satışlarını 92.500-93.100 aralığına doğru devam ettirmesi beklenmektedir. Kısa vadede bu aralığa olası düşüşlerin trade amaçlı alım fırsatı, gün içinde 200 GHO’nın geçtiği 95.800 ve üzerine yükselişler ise trade amaçlı satış fırsatı olarak takip edilebilir. Endeksin güne satıcılı bir eğilimle başlaması ve gün içinde yükseliş denemelerinin kar satışı fırsatı olarak kullanılması beklenmektedir.

KV= Kısa v ade olarak 1-5 günlük süreç kastedilmektedir.
KVU= Teknik Önerinin Kısa Vadeli hedefine ulaştığını ifade eder.
İZLE: Alım için hissenin takibe alınmasını gerektiğini ifade etmektedir.
STOP: Teknik önerinin Zarar-Kes sev iyesine ulaştığını göstermektedir.
GHO: Günlük Hareketli Ortalama (Üssel)
Bilgi: Alım Aralığı maksimum fayda sağlanabilecek aralığı ifade eder. Ancak piyasa koşullarına göre hisse bu aralığa gelmeden hedef bölgeye yükselişini dev am ettirebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

 

Raporu Görmek İçin TIKLAYIN

 

Önemli Uyarı: EkoBulten.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur. Ekobulten.com olara sizlere al-sat tavsiyesi vermemekteyiz. Dolayısıyla sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Lütfen yatırımlarınızı sadece “Size Özel” hizmet verecek olan yatırım danışmanlığı firmanızla görüşünüz.