Şeker Yatırım Hisse Önerileri – (26.06.2019)

Şeker Yatırım Hisse Önerileri – (26.06.2019)

Teknik Bülten

Güne negatif başlayan BIST-100 endeksi gün içinde dalgalı bir seyir izlerken günü %0,25 yükselişle 95.421’den kapattı. Gün içinde 200 GHO’nı tekrar yukarı kırmayı deneyen endeks yine kar satışlarıyla karşılaştı. Endeksin yükselişin devam ettirmesi için 200 GHO’nın geçtiği 95.800- 96.000 aralığını yükselen hacimle yukarı kırması gerekiyor. Bu seviye üzerinde endeksin yükselişini ilk hedef son düşüşün %61,8 düzeltme seviyelerine denk gelen 97.400 olmak üzere 99.200’lere kadar devam ettirmesi beklenmektedir. Hareketli ortalamaların pozitif eğilim ve haftalık periyotta teknik göstergelerde oluşan pozitif eğilim kar satışları yaşansa da kısa vadeli yükseliş trendinin güçlenerek devam edeceğine işaret ediyor. Ancak kısa vadeli göstergeler ve momentumdaki negatif uyumsuzluk görüntüsü endekste kar satışlarının oluşacağına işaret etmektedir. Endeks 94.300’lere doğru gerileyerek fiyat boşluğunu kapatmayı deneyebilir. Endeksin 94.300 altında kar satışlarını 92.600-93.100 aralığına doğru devam ettirmesi beklenmektedir. Kısa vadede bu aralığa olası düşüşlerin trade amaçlı alım fırsatı, gün içinde 200 GHO’nın geçtiği 95.800-96.000 aralığına düşük hacimli yükselişlerin ise trade amaçlı satış fırsatı olarak kullanılması beklenmektedir. Endeks 50 GHO’nın geçtiği 92.600’ler üzerinde kaldıkça kar satışlarının alım fırsatı olarak kullanılması ve yükseliş trendinin devam etmesi beklenmektedir. Endeksin güne satıcılı bir eğilimle başlaması ve gün içinde dalgalı seyrin devamı beklenmektedir.

KV= Kısa v ade olarak 1-5 günlük süreç kastedilmektedir.
KVU= Teknik Önerinin Kısa Vadeli hedefine ulaştığını ifade eder.
İZLE: Alım için hissenin takibe alınmasını gerektiğini ifade etmektedir.
STOP: Teknik önerinin Zarar-Kes sev iyesine ulaştığını göstermektedir.
GHO: Günlük Hareketli Ortalama (Üssel)
Bilgi: Alım Aralığı maksimum fayda sağlanabilecek aralığı ifade eder. Ancak piyasa koşullarına göre hisse bu aralığa gelmeden hedef bölgeye yükselişini dev am ettirebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

 

Raporu Görmek İçin TIKLAYIN

 

Önemli Uyarı: EkoBulten.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur. Ekobulten.com olara sizlere al-sat tavsiyesi vermemekteyiz. Dolayısıyla sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Lütfen yatırımlarınızı sadece “Size Özel” hizmet verecek olan yatırım danışmanlığı firmanızla görüşünüz.