Şeker Yatırım Hisse Önerileri – (28.05.2019)

Şeker Yatırım Hisse Önerileri – (28.05.2019)

Teknik Bülten

Güne alıcılı başlayan BIST-100 endeksi gün içinde düşük hacimli karışık bir seyir izlerken günü %0,61 düşüşle 85.545’den kapattı. Endeksin kısa vadeli negatif eğilimden çıkması için ilk etapta 87.400’leri sonrasında 88.800’leri yükselen hacimle yukarı kırması gerekiyor. Endeks bu seviyeler altında kaldıkça tepki yükselişleri oluşsa dip arayışının ilk hedef trend desteği konumunda olan 83.000-83.300 aralığı olmak üzere devam etmesi beklenmektedir. Endeksin bu aralık altında düşüşünü oluşan orta vadeli düşüş kanalı dip aralığı olan 78.700-80.300 aralığına kadar devam ettirme riski var. Endeks kısa vadede 84.600 üzerinde tutundukça tepki yükselişini ilk hedef 87.400’ler olmak üzere devam ettirme potansiyelini koruyacaktır. Kısa vadede bu seviyeye doğru düşük hacimli yükselişler satış fırsatı, gün içinde 84.600 ve altına gerilemelerin ise trade amaçlı alım fırsatı olarak takip edilebilir. Kısa Kısa vadeli göstergelerdeki pozitif eğilim devam etse de momentumun tekrar zayıflaması dün olduğu gibi endeksin gün içinde karışık bir seyir izleyebileceğine işaret ediyor. Tepki yükselişinde sınırlı da olsa hacmin yükselmesi ve dün düşüşün düşük hacimle gerçekleşmesi geri çekilmeler olsa da tepki yükselişinin devam edebileceğine işaret ediyor. Henüz dip oluşumuna yönelik net bir işaret olmasa da momentum ve bazı kısa vadeli göstergelerdeki pozitif uyumsuzluk oluşma eğilimi dip kısa vadede oluşumunun yakın zamanda oluşabileceğine işaret ediyor. Endeksin güne yatay yakın bir eğilimle başlaması beklenmektedir. Gün içinde dün olduğu gibi dalgalı bir seyir oluşması bekleniyor.

KV= Kısa v ade olarak 1-5 günlük süreç kastedilmektedir.
KVU= Teknik Önerinin Kısa Vadeli hedefine ulaştığını ifade eder.
İZLE: Alım için hissenin takibe alınmasını gerektiğini ifade etmektedir.
STOP: Teknik önerinin Zarar-Kes sev iyesine ulaştığını göstermektedir.
GHO: Günlük Hareketli Ortalama (Üssel)
Bilgi: Alım Aralığı maksimum fayda sağlanabilecek aralığı ifade eder. Ancak piyasa koşullarına göre hisse bu aralığa gelmeden hedef bölgeye yükselişini dev am ettirebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

 

Raporu Görmek İçin TIKLAYIN

 

Önemli Uyarı: EkoBulten.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur. Ekobulten.com olara sizlere al-sat tavsiyesi vermemekteyiz. Dolayısıyla sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Lütfen yatırımlarınızı sadece “Size Özel” hizmet verecek olan yatırım danışmanlığı firmanızla görüşünüz.