Şeker Yatırım Hisse Önerileri – (30.04.2019)

Şeker Yatırım Hisse Önerileri – (30.04.2019)

Teknik Bülten

Güne pozitif başlayan BIST-100 endeksi bankacılık endeksindeki %2,64’lük sert düşüşe rağmen Sınai endeks hisselerinin desteğiyle günü %0,26’lık sınırlı düşüşle 94.535’den kapattı. Endeks kısa vadede 96.200 altında kaldıkça tepki yükselişleri oluşsa da ilk hedef aşağı kırılan üçgen formasyonun minimum düşüş hedefi olan 92.500-92.600 aralığına doğru düşüşün devam etmesi beklenmektedir. Kısa vadede bu aralığa düşüş tepki yükselişi için trade amaçlı alım fırsatı olarak takip edilebilir. Endeks gün içinde 93.900 üzerinde tutundukça 95.000-95.300 aralığına bu aralık üzerinde ise 96.000-96.200 aralığına kadar tepki yükselişi gerçekleştirebilir. Tepki yükselişlerinin tekrar satış fırsatı olarak kullanılması beklendiği için gün içinde bu aralıklara yükseliş kademeli satış fırsatı olarak takip edilebilir. Endeks “death cross” oluşması (üssel ortalamaya göre) orta vadeli negatif trendin devam edebileceğine işaret ediyor. Dolayısıyla kısa vadede BIST’te yükselişlerin tepki niteliğinde kalmaya devam etmesi ve kısa vadede dip arayışının devam etmesi beklenmektedir. Endeksin 92.500 altında önümüzdeki günlerde 89.121-89.280 arasındaki fiyat boşluğunu doldurmayı hedeflemesi beklenir. Momentumdaki hafif pozitif eğilim ve kısa vadeli göstergelerin aşırı satımda olması gün içinde tepki yükselişi eğilimi gerçekleşebileceğine işaret etmektedir. Endeksin güne sınırlı pozitif eğilimle başlaması beklenmektedir. Gün içinde tepki yükselişi eğilimi oluşması beklense de tekrar satış fırsatı olarak kullanılması beklenir.

KV= Kısa v ade olarak 1-5 günlük süreç kastedilmektedir.
KVU= Teknik Önerinin Kısa Vadeli hedefine ulaştığını ifade eder.
İZLE: Alım için hissenin takibe alınmasını gerektiğini ifade etmektedir.
STOP: Teknik önerinin Zarar-Kes sev iyesine ulaştığını göstermektedir.
GHO: Günlük Hareketli Ortalama (Üssel)
Bilgi: Alım Aralığı maksimum fayda sağlanabilecek aralığı ifade eder. Ancak piyasa koşullarına göre hisse bu aralığa gelmeden hedef bölgeye yükselişini dev am ettirebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

 

Raporu Görmek İçin TIKLAYIN

 

Önemli Uyarı: EkoBulten.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur. Ekobulten.com olara sizlere al-sat tavsiyesi vermemekteyiz. Dolayısıyla sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Lütfen yatırımlarınızı sadece “Size Özel” hizmet verecek olan yatırım danışmanlığı firmanızla görüşünüz.